Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Z OSTATNIEJ CHWILI: WĄGROWCZANIN KOMENDANTEM GŁÓWNYM STRAŻY POŻARNEJ W POLSCE!

Strażacy mają nowego szefa. Pochodzący z Wągrowca brygadier Andrzej Bartkowiak został Komendantem Głównym PSP.

Premier Mateusz Morawiecki powołał dzisiaj brygadiera Andrzeja Bartkowiaka na stanowisko Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Brygadier Bartkowiak w fotelu szefa PSP zastąpi gen. brygadiera Leszka Suskiego, który kierował formacją od końca 2015 roku. Informację potwierdził już resort spraw wewnętrznych i administracji. Nowy Komendant Główny PSP został także nowym Szefem Obrony Cywilnej Kraju.

Brygadier Andrzej Bartkowiak od 22 marca 2016 roku sprawował funkcję Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a także studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej i Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Był wykładowcą akademickim. Działał także w NSZZ „Solidarność” w Straży Pożarnej.

Bartkowiak urodził się 19 czerwca 1972 roku. Dzieciństwo i młodość spędził w Wągrowcu. Służbę w Straży Pożarnej pełni od 1996 roku. Przez prawie 20 lat brał czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych jako strażak Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu, także jako funkcjonariusz dowodzący akcją.

Czytaj także

ZGŁOŚ UWAGI DO ROZKŁADU JAZDY SZYNOBUSÓW! MOŻE UWZGLĘDNIĄ JE ZA ROK…

Remigiusz Priebe

KŁADĄ W WĄGROWCU ŚWIATŁOWÓD. 3 000 gospodarstw zyska dostęp do Internetu o szybkości 100 Mb/s

Remigiusz Priebe

Co ZAGRAJĄ W KINACH? Wracają „Psy”, kolejna komedia z Adamczykiem. Finał „Gwiezdnych Wojen” [ZOBACZ ZWIASTUNY]

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej