Fotoreportaże Gorący temat Na luzie Na własne oczy Piłka nożna Społeczeństwo Sport Wiadomości Wydarzenia

Z OSTATNIEJ CHWILI: TAK SIĘ BAWI I WYGRYWA NIELBECZKA! [FOTO]

W sobotnie deszczowe popołudnie nielbistom przyszło się zmierzyć u siebie z mocną ekipą Polonii Środa Wlkp.

Pogoda mocno odbiła się na frekwencji – deszcz przestraszył wielu kibiców i na stadionie OSiR zjawili ci najwierniejsi. A na naszych piłkarzy czekał wymagający rywal. Polonia Środa Wielkopolska w tabeli III ligi była wysoko – na 8 miejscu. Nasi z jednym zwycięstwem na koncie na przedostatnim 17.

Początek to badanie się obu drużyn. Choć nielbiści zaczęli całkiem dobrze, ze spokojem, próbami kontrowania.

Kilka minut gry i niezła kontra naszych. Podanie z głębi „Leśnego”, ale piłkę przejął obrońca gości. Ładny pomysł, ale nic z tego nie wyszło. Na mokrej murawie piłka dostawała poślizgu i zawodnikom obu drużyn trudno było do niej dojść.

W 20 minucie kontra Polonii o mało co nie skończyła się golem dla gości. Nasz bramkarz tak niefortunnie wybijał piłkę, że ta odbiła się od rywala, na szczęście nie leciała w stronę naszej bramki. Uff… Było gorąco.

Chwilę później przepiękna akcja nielbistów – konta naszych, wrzutka i strzał z pierwszej piłki przy słupku. Niestety, świetnie spisał się golkiper gości. Chwila minęła i znów szansa dla naszych – piłka jednak trafiła tylko w boczną siatkę. Kolejne parę minut, zamieszanie w polu karnym Polonii i… karny, bo piłka odbiła się od ręki piłkarza gości. Rzut karny na gola spokojnie zamienił Rafał Leśniewski. Prowadzenie dla Nielby!

Gol uspokoił naszych, lekko się cofnęli, czając na okazje do kontrataków.

Końcówkę pierwszej połowy Polonia przez kilka minut grała w 10-ciu, bo jeden z jej zawodników tak ucierpiał w starciu z jednym z nielbistów, że musiał być opatrywany poza boiskiem. A ostatecznie potrzebna była zmiana.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę zapachniało remisem. Na szczęście w pojedynku sam  na sam z napastnikiem gości doskonale spisał się nasz bramkarz Patryk Łagodziński. Brawo! Wynik do przerwy już nie uległ zmianie. Zasłużone prowadzenie naszych.

Początek drugiej odsłony to dwie świetne kontry naszych. Niestety, przerwane przez rywali. Widać było, że na taką grę nastawili się „żółto-czarni”. Ale przyszła 55 minuta i 2-0 dla Nielby. Mateusz Kaczor dostał piłkę przed polem karnym, wyszedł z bramkarzem gości sam na sam i spokojnie umieścił piłkę w siatce!

Po chwili nasi mieli dwie doskonałe okazje. Zabrakło naprawdę niewiele. Naprawdę świetna gra Nielby. 60 minuta i karny dla gości. Niestety, wykorzystany. 2-1, chociaż Patryk wyczuł róg, w który będzie strzelał rywal.

65 minuta kolejna nasza kontra, dobe wyjście i „Kubina” trafia do siatki. Prowadzimy 3-1! Później mądra gra Nielby – gdy trzeba, przerywali grę faulem, a gdy była okazja, kontrowali. Tuż przed końcem gry Jacek Figaszewski świetnie dośrodkował w pole karne, a tam głową dzieła dokończył „Kubina”. 4-1 dla naszych! Tak też zakończył się ten świetny w wykonaniu naszych mecz.

Zasłużona wygrana Nielby Wągrowiec. Brawo!

WYNIK

Nielba Wągrowiec – Polonia Środa Wlkp.  4-1 (1-0)

Gole dla Nielby: Rafał Leśniewski 24’, Mateusz Kaczor 55’, Jakub Kubiński 65’, 88’.

Zdjęcia: Arkadiusz Świdrak

Nielbiści na mecz zapraszają jako… komiksowi SUPERBOHATEROWIE!