Okno na Wągrowiec
Inne dyscypliny Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości Wydarzenia

Młodzi gołanieccy ciężarowcy odnoszą sukcesy, ale nie mają sponsora

Kto zafunduje młodym sportowcom profesjonalne buty?

Spore sukcesy w dwóch turniejach odnieśli podopieczni sekcji podnoszenia cięzarów Zamku Gołańcz. Najpierw, 21 września nasza drużyna wystartowała w XIII Memoriale im. Kazimierza Borowiaka w Myśliborzu.

W kategorii do lat 12 trzecie miejsce zajęła Róża Włodarczyk z wynikiem 16 kg w rwaniu i 22 kg w podrzucie. Na 4 miejscu ukończyła rywalizację Zuzanna Rybacka z wynikiem 18+22 kg, a 7 miejsce zajęła Julia Zoracka z wynikiem 17 + 24 kg. W kategorii dziewcząt do lat 15 wygrała Zuzanna Ślipek z wynikiem 55+66 kg.

Wśród chłopców do lat 12 Mikołaj Ślipek zajął 4 miejsce z wynikiem 20+24 kg. W kategorii do lat 17 Klaudiusz Zoracki był 5 z wynikiem 65+80 kg.

Tydzień później, 28 września w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików, będące startem próbnym przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.Drużynowo ekipa Zamku zajęła tam drugie miejsce.

W kategorii dziewcząt do lat 15 w kategorii do 55 kg pewnie wygrała Zuzanna Ślipek z wynikiem 56 kg w rwaniu i 67 kg w podrzucie. Oba wyniki były jej rekordami życiowymi i dały 123 kg w dwuboju. Już niedługo Zuzia wyjeżdża na kolejne zgrupowanie kadry Polski do lat 15.

Wśród chłopców w kategorii do 67 kg drugie miejsce zajął Hubert Bielecki z wynikiem 60 kg w rwaniu i 75 kg w podrzucie. W kategorii +96 kg wygrał Daniel Kemnitz z wynikiem 60+75 kg.

Mimo sukcesów sekcja boryka się z problemami finansowymi i nawet wystosowała apel o pomoc na swoim fejsbukowym profilu. – Czy nie zna ktoś z fanów sekcji podnoszenia ciężarów osoby albo firmy, która zechciała by zasponsorować sprzęt dla najmłodszych zawodników? Chodzi głównie o buty do podnoszenia ciężarów. Ale mile widziane oferty sponsorskie długoterminowe – pytają przedstawiciele sekcji.

Źródło: GKS Zamek Gołańcz – sekcja podnoszenia ciężarów.

Czytaj także

UWAGA! Samochód uszkodził rogatki na przejeździe kolejowym. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin

Krzysztof Czapul

WYBORY. Jak, gdzie i na kogo będziemy głosować w powiecie wągrowieckim?

Remigiusz Priebe

WEEKEND NA SPORTOWO. Czyli gdzie i w co grają?

Krzysztof Czapul

Samorząd województwa upamiętnił Stefana Mikołajczaka. Jedna z sal obrad otrzymała jego imię

Remigiusz Priebe

WEEKEND NA SPORTOWO. Czyli gdzie i w co grają?

Redakcja

LIGA SIATKÓWKI: Wągrowiec w odwrocie. Zamek lepszy od ZNP, a Pałuki od MKS [FOTO]

Krzysztof Czapul

WYBORY. Komisarz powołał komisje obwodowe. Zobacz kto w nich zasiądzie

Redakcja

PIŁKA NOŻNA: Derby powiatu w Pucharze Polski dla Sokoła!

Krzysztof Czapul

PIŁKA NOŻNA: Spartom nasi nie dali rady

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej