Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości

Z OSTATNIEJ CHWILI: Radni zgodzili się na emisję obligacji na ponad 15,7 mln zł

artdent baner

Ta decyzja zapadła na dzisiejszej, specjalnie w tym celu zwołanej sesji. Burmistrz Jarosław Berendt przyznał, że sytuacja finansowa miasta jest zła, tak jak wielu samorządów w całym kraju.

Tę decyzję radni mieli podjąć już dwa dni temu, ale wówczas część rajców miała co do tego sporo wątpliwości i oczekiwała od burmistrza Berendta szczegółowych wyjaśnień.

Chyba nie wszystko udało się wyjaśnić, bo część radnych nadal głośno wyrażała swoje wątpliwości. Mimo tego w głosowaniu wszyscy obecni na sesji radni zgodzili się na emisję obligacji na łączną kwotę 15.750.000 zł (poniżej foto jak poszczególni radni głosowali).

– Na dzień dzisiejszy sytuacja miasta jest zła. Żeby móc funkcjonować jak normalne przedsiębiorstwo, to potrzebujemy te 15.750.000 złotych – przyznał burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, dodając, że nie tylko Wągrowiec boryka się z takimi problemami, ale także duże gminy. Na przykład Poznań, który emituje oblgacje na kwotę 600 mln zł.

Jednocześnie burmistrz zapewnił, że na pewno w tym roku o większą ilość obligacji radnych prosił już nie będzie.

A co jeśli będzie brakowało środków na planowane inwestycje? Jarosław Berendt przyznał, że wówczas trzeba będzie się zastanowić czy z niektórych z nich nie zrezygnować.

Czytaj także

Dziś podpisano umowę na rewitalizację plaży miejskiej w Wągrowcu [FOTO]

Redakcja

Oliwia znów wyróżniona na ogólnopolskim konkursie muzycznym

Redakcja

Dziś rusza wypożyczalnia sprzętu wodnego na plaży miejskiej [FOTO]

Redakcja