Okno na Wągrowiec

Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Z OSTATNIEJ CHWILI: MAREK PIEKUTOWSKI ZOSTAJE W RADZIE MIEJSKIEJ. Przynajmniej na razie…

O swojej decyzji wągrowiecki rajca poinformował nas dzisiaj.

– Postanowiłem, że zostanę w radzie miejskiej Wągrowca. Przynajmniej na razie – wyjaśnił nam w rozmowie telefonicznej Marek Piekutowski, który, przypomnijmy, od początku roku awansował do Warszawy, gdzie został szefem gabinetu Komendanta Głównego Straży Pożarnej.

W związku z tym, że taki awans wiąże się z koniecznością przeprowadzki do stolicy, to wydawało się, że Piekutowski zrezygnuje z mandatu rajcy. Uznał on jednak, że to byłoby nie fair wobec wyborców, którzy go wybrali. Dlatego postanowił łączyć pracę zawodową w Warszawie z byciem miejskim radnym w Wągrowcu.

– Dziś złożyłem tylko rezygnację z funkcji przewodniczącego komicji budżetowej. Teraz będę tylko jej członkiem, tak jak komicji rozwoju miasta – tłumaczy nam i zapewnia, że zamierza bywać na każdej sesji (ma już na to zgodę swojego szefa) oraz większości komisji (z pewnością tych, gdzie opiniowane są materiały sesyjne).    

A co bieżącymi problemami miasta?  

– Są portale internetowe. Na pewno będę żył radościami i kłopotami mojego miasta. Zresztą będę tu przyjeżdżał na każdy weekend. Wągrowiec pozostaje moim miastem. Tu się urodziłem. Tu zamierzam pozostać. Praca w Warszawie to epizod w moim życiu. Chociaż zawodowo bardzo ważny – wyjaśnia.

Jednocześnie radny przyznaje, że daje sobie czas na próbę. Jeśli uzna, że nie da się tego łączyć, to mandat rajcy złoży.

Czytaj także

UWAGA! Sygnalizacja świetlna dla pieszych wyłączona

Redakcja

WYBORY PREZYDENCKIE: Komisarz utworzył obwody głosowania w szpitalu i DPS-ach

Remigiusz Priebe

WALKA Z EPIDEMIĄ: Powstaje wągrowiecka baza sklepów i usługodawców online

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej