Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Na luzie Sport Wiadomości Wydarzenia

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z triathlonem? Jeśli tak, masz na to doskonałą szansę! [ZDJĘCIA]

Wczoraj w Aquaparku doszło do spotkania z wągrowieckim triathlonistą Piotrem Klupczyńskim.

Inicjatorem tego wydarzenia był Prezes Aquaparku Marek Meller, wągrowczanin Robert Wójtych oraz rzecz jasna Piotr Klupczyński. Panowie wpadli na pomysł, aby w naszym mieście, przy Aquaparku powołać do życia pierwszą sekcję triathlonową.

– Chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do utworzenie, chyba pierwszej, ekipy TRIATHLONOWEJ, w naszym mieście. Bardzo chętnie podzielę się swoim doświadczeniem i filozofią trenowania w ZDROWIU – wyjaśnia nasz triathlonista.

Wczoraj doszło do pierwszego spotkania. Piotr opowiadał o tym jak drogi prowadziły go do tego niezwykłego sportu. Mówił o treningach, istocie przygotowania mentalnego, samoświadomości oraz istocie ruchu fizycznego w życiu każdego człowieka.  

Podczas spotkania ustalono, że kolejne, już aktywne, czyli treningowe spotkanie odbędzie się w Wągrowcu w przyszłą niedzielę 19 stycznia o godzinie 10.00 na stadionie OSiR. Kto nie dał rady dotrzeć na wczorajsze spotkanie, a ma ochotę zacząć swoją przygodę z tym niesamowitym sportem, ten ma szansę to nadrobić. O szczegółach spotkania będziemy jeszcze informować.

Dodajmy, że Piotr Klupczyński to sportowy ambasador miasta Wągrowca, Mistrz Polski AG z 2018 na dystansie pełnego Ironman’a (3800 m pływanie, 180 km jazda rowerem, 42,5 km bieg), zwycięzca cyklu Greatman Triathlon 2019, osiągający zwykle czołowe miejsca na każdym z dystansów w triathlonie.

Czytaj także

UWAGA! Sygnalizacja świetlna dla pieszych wyłączona

Redakcja

WYBORY PREZYDENCKIE: Komisarz utworzył obwody głosowania w szpitalu i DPS-ach

Remigiusz Priebe

WALKA Z EPIDEMIĄ: Powstaje wągrowiecka baza sklepów i usługodawców online

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej