Okno na Wągrowiec


Piłka nożna Sport Wiadomości

Z OSTATNIEJ CHWILI: Dawid Jasiński TRENEREM Wełny Skoki

Taką informację podał dzisiaj zarząd skockiego klubu.

 KOMUNIKAT

Zarząd Klubu KS Wełna Skoki podjął decyzję o zmianie na stanowisku trenera zespołu seniorów. Dziękujemy trenerowi Andrzejowi Ostańskiemu za 2,5 roku owocnej współpracy i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej. Nowym szkoleniowcem Wełny Został Dawid Jasiński dla którego to będzie pierwsza praca w roli trenera zespołu seniorskiego.

Dawid Jasiński to osoba znana w środowisku piłkarskim. Grał na różnych szczeblach polskiej ligi. Między innymi w Górniku Polkowice, Chemiku Bydgoszcz, Warcie Poznań, ale także w wągrowieckiej Nielbie. Ostatnio był piłkarzem właśnie skockiej Wełny. Teraz będzie trenerem Wełny. Ma dyplom trenera z certyfikatem UEFA A.

Dawid prowadzi także popularną szkółkę piłkarską AP Calcio. Jak nam wyjaśnił, funkcję trenera Wełny i prowadzenie szkółki zamierza łączyć.

– Propozycja objęcia zespołu pojawiła się kilka dni temu. Spotkałem się z prezesem Wiesławem Szczepaniakiem i bez problemu doszliśmy do porozumienia. Będzie to moja pierwsza okazja do prowadzenia zespołu seniorskiego, ale nie ukrywam, że właśnie w tym kierunku chialem podążać. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że jestem na to gotowy – wyjaśnia Dawid i dodaje:

– We wtorek spotkałem się po raz pierwszy z zespołem, omówiliśmy kwestie organizacyjne i wyszliśmy na pierwszy trening. Cele jakie sobie założyliśmy są adekwatne do umiejętności zawodników, czyli trzy punkty w każdym meczu i wysoka lokata w tabeli.

Dodajmy, że Wełna Skoki występuje w V lidze wielkopolskiej (grupa 1) i zajmuje miejsce w środku stawki. Po dziewięciu meczach jest na pozycji 10-tej.

Trenerski debiut Jasińskiego już jutro o godzinie 16.00. Na ul. Parkowej 10 Wełna podejmować będzie Orkan Śmiłowo.

Czytaj także

ALE GOL! PIŁKARZ Z GOŁAŃCZY STRZELIŁ KARNEGO PIĘTĄ! [ZOBACZ FILM]

Remigiusz Priebe

DERBY REGIONU: Piłkarze NIELBY spróbują dzisiaj zdobyć ZAMEK

Krzysztof Czapul

PIŁKA NOŻNA: W niższych ligach sezon 2019/20 zakończony! Nielba jeszcze niepewna

Krzysztof Czapul