Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW: Krystian z kolejnym ZŁOTYM krążkiem na szyi. Natalia tuż za podium [ZDJĘCIA]

binary comment

W miniony weekend odbyły się trzecie już zawody Pucharu Polski w sezonie 2021/22 – tym razem w miejscowości Koźle (gmina Szamotuły).

Organizatorem zawodów był klub KS Wolf Team, do którego należą Krystian i Natalia Rakocy, ekipa z Mieściska. Na zawodach odbył się Memoriał Jarka Rakocy, a kategorią memoriałową była klasa, w której ściga się jego syn, Krystian, czyli zaprzęg złożony z czterech psów rasowych. Jest to kategoria, w której Jarek zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w 2005 roku.

Na zawody zjechała czołówka polskich zawodników. Dla RakocyTEAMu były to zawody o wyjątkowym znaczeniu. Krystian wraz z czwórką swoich czworonożnych przyjaciół – Rayą, Ragnarem, Flokim oraz Kenaiem zdobyli  1 miejsce w licznej, mocno obsadzonej klasie memoriałowej. To trzeci złoty krążek z kolei w tym sezonie. Krystian szczególnie cieszy się z tego zwycięstwa.

Natalia wystartowała z innym składem niż dotychczas, czyli z Levi i Inkim w klasie DS2 NB1 i zdobyła 4 miejsce znów ocierając się o podium. Jest zadowolona, gdyż każde zawody to dla Natalii nabieranie doświadczenia i szlifowanie jazdy na hulajnodze z dwoma psami.

– Jesteśmy wdzięczni naszemu klubowi oraz wszystkim innym osobom zaangażowanym w organizację memoriału mojego Taty, naszego Mentora. Tata przeszło 20 lat poświęcił pasji, jaką są psie zaprzęgi. Był jednym z prekursorów tego sportu w Polsce i jednym z niewielu zawodników z tak długim stażem w tym sporcie. Nadanie zawodom Pucharu Polski charakteru wyścigu memoriałowego upamiętniającego mojego Tatę było pięknym gestem ze strony organizatorów – mówi Krystian Rakocy i dodaje:

– Teraz przed nami Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się za dwa tygodnie. Dziękujemy naszym Sponsorom i Partnerom za wsparcie w tym sezonie: JP Budowa Energia, Auto-Komis ATEST, Dworek Róża Poraja, Serpol-Cosmetics, Gabinet Weterynaryjny Ewet oraz Dr.Clauder’s Polska.”

Źródło: archiwum Krystian Rakocy

Czytaj także

WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW: Krystian PIERWSZY. Natalia CZWARTA [ZDJĘCIA]

Redakcja

WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW: Nasi na podium! [ZDJĘCIA]

Redakcja

Wągrowiec będzie DZISIAJ gospodarzem meczu finałowego!

Redakcja