Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

WYŚCIGI PSICH ZAPRZĘGÓW: Krystian PIERWSZY. Natalia CZWARTA [ZDJĘCIA]

Krystian Rakocy wygrał i utrzymał prowadzenie w Pucharze Polski. Natalia Rakocy była tuż za podium.

Za naszymi sportowcami kolejne zawody Pucharu Polski 2021/22, które odbyły się w weekend 6-7 listopada w Kuźni Raciborskiej na Śląsku. Zawody miały charakter międzynarodowy i rzeczywiście takie były, bo Krystian w swojej kategorii mierzył się również z zawodnikami ze Słowacji.

Po dwóch dniach zmagań na z pozoru prostej, z małą ilością zakrętów, ale jednak wymagającej trasie ze względu na rodzaj nawierzchni (błoto, duże nierówności) Krystian wraz ze swoją czwórką psiaków, w składzie Raya, Ragnar, Kenai oraz Floki zdobyli 1 miejsce w klasie DR4 NB i tym samym utrzymali prowadzenie w Pucharze Polski 2021/22.

Natalia zajęła tym razem 4 miejsce w klasie DS2 NB z dwójką psów, Kodą i Inkim. Pierwszego dnia miała problem nawigacyjny na trasie ze względu na zerwaną taśmę przez co straciła dużo czasu. Drugiego dnia zajęła trzeci czas, ale niestety  strata z pierwszego dnia była za duża i to nie wystarczyło, aby w końcowej klasyfikacji wskoczyć na podium.

– Psiaki pobiegły bezbłędnie z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni. Przed nami kolejne zawody, które odbędą się w nadchodzący weekend w miejscowości Koźle (gm. Szamotuły) – wyjaśniają nasi sportowcy.

Źródło: archiwum Krystian Rakocy,