Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

WYPADEK: Bus uderzył w drzewo. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się na drzewie rosnącym około 10 metrów od jezdni.

Do wypadku doszło w miniony piątek około godziny 15 na drodze krajowej nr 11 w okolicach miejscowości Strzelecki Gaj w gminie Budzyń (niedaleko Podstolic).

Ze zgłoszenia wynikało, że w wyniku wypadku busa jedna osoba została zakleszczona w pojeździe. Na miejsce wysłano dwa zastępy zawodowej straży pożarnej z Chodzieży, strażaków ochotników ze Stróżewa, karetki pogotowia ratunkowego, śmigłowiec pogotowia lotniczego oraz policję.

Po przybyciu służb na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na prostym odcinku drogi krajowej nr 11 w okolicach miejscowości Strzelecki Gaj, w odległości około 10 metrów od skraju drogi stoi bus, który wjechał do lasu i uderzył w drzewo.

W środku rozbitego pojazdu był uwięziony kierowca, a na drugim rzędzie siedzeń znajdował się pasażer. Na miejscu zdarzania jako pierwszy, przypadkowo pojawił się druh z OSP Stróżewo, który jako rozpoczął udzielanie pomocy jeszcze przed przyjazdem ekip ratowników.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy ciężko poszkodowanemu kierowcy oraz wykonaniu dostępu do niego za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetek wspólnie ewakuowano kierowcę z rozbitego pojazdu. Poszkodowanymi zajęli się następnie lekarze i ratownicy medyczni.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na zabezpieczaniu miejsca lądowania śmigłowca LPR, który zabrał poszkodowanego kierowcę do szpitala.

Cała akcja ratownicza trwała około dwóch godzin.

Źródło: PSP Chodzież
Zdjęcia: OSP Stróżewo

Czytaj także

WIECZORNY POŻAR: Płonęło poddasze domu jednorodzinnego [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

MŁODOCIANI WANDALE ZNISZCZYLI miejski rower. Sprawa została skierowana DO SĄDU DLA NIELETNICH

Remigiusz Priebe

CZWORO DZIECI bawiło się NA ZAMARZNIĘTYM JEZIORZE. Przechodzień wezwał POLICJĘ

Remigiusz Priebe