Okno na Wągrowiec


Do kina Gorący temat Na luzie Wiadomości Wydarzenia

WYDARZENIE: PSY WRACAJĄ! 3 CZĘŚĆ KULTOWEGO FILMU JUŻ W TEN WEEKEND W NASZYM KINIE [ZWIASTUN]

„Psy 3. W imię zasad” w piątek premiera w wągrowieckim Kinie MDK.

Pierwsze dwie części pochodzą z lat 90-tych. Zwłaszcza ta pierwsza pt. „Psy” stała się kultowym filmem. Najpierw film był postrzegany tylko jako świetne męskie kino. Dzisiaj to doskonały obraz przemian Polski okresu przełomu. Film genialny, ze świetnymi dialogami, scenariuszem, aktorstwem. Stał się trampoliną do sukcesu dla wielu aktorów. Bogusław Linda, Cezary Pazura, Janusz Gajos i inni. Wszyscy byli doskonali w swych kreacjach, czy to w rolach głównych, czy tych drugoplanowych.  

Kto z nas nie zna cytatów z tej produkcji? Ze słynnymi: „nie chce mi się z tobą gadać”, „bo to zła kobieta była”, „co ty wiesz o zabijaniu”, „czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego, odnowionej, demokratycznej Rzeczpospolitej Polskiej? – Bezapelacyjnie, do samego końca… mojego lub jej…”.

Po części pierwszej była jeszcze część druga pt. „Psy 2. Ostatnia krew”. Ona również odniosła sukces komercyjny, chociaż to już nie było to samo, co wybitna część pierwsza, choć swoich wyznawców i ten film ma.  

Teraz do naszych kin wchodzi część 3. Co tam zobaczymy?

Po latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.

Film w wągrowieckim Kinie MDK będzie można oglądać od piątku 17 stycznia do końca miesiąca. W ten weekend film będzie wyświetlany na obu salach. W małej sali w piątek o 19.00, a w sobotę i niedzielę o 19.30. Zaś w dużej sali w piątek, sobotę i niedzielę o 20.30.

Czytaj także

Wągrowiecki żłobek z szansą na architektoniczną nagrodę [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Hodowla PSÓW w centrum Wągrowca. Wczoraj INTERWENIOWAŁA tam POLICJA

Krzysztof Czapul

Szkoła MUZYCZNA także uczy ZDALNIE

Redakcja