Okno na Wągrowiec
Piłka ręczna Sport Wiadomości Wydarzenia

Wychowanek Nielby ZAGRA W NIEMCZECH. KRZYSZTOF PAWLACZYK odchodzi z Superligi

artdent baner

Jego trenerem będzie były selekcjoner reprezentacji Polski.

Niemiecki zespół TV Cloppenburg poinformował dzisiaj, że podpisał kontrakt z Krzysztofem Pawlaczykiem, 27-letnim wychowankiem Nielby Wągrowiec, obecnie występującym w Superlidze, w barwach Zagłębia Lubin. Pawlaczyk przeniesie się do Niemiec wraz z żoną i dzieckiem po zakończeniu obecnego sezonu.

Zespół z Cloppenburga (32-tysięcznego miasta powiatowego) występuje obecnie w trzeciej lidze niemieckiej. Co ciekawe, od lutego trenerem niemieckiej ekipy jest były selekcjoner reprezentacji Polski szczypiornistek Leszek Krowicki.

Jak wyjaśnia TV Cloppenburg, Pawlaczyk pracuje wraz z żoną w firmie logistycznej swoich rodziców i wybrał niemiecki zespół, bowiem będzie w nim mógł połączyć granie w piłkę ręczną ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego.

Krzysztof Pawlaczyk urodził się w 1993 roku. W piłkę ręczną zaczynał grać w Nielbie Wągrowiec, w której występował początkowo w drużynach juniorskich. Po awansie do pierwszego zespołu, zaliczył z wągrowiecką drużyną między innymi przygodę w Superlidze w sezonie 2014/2015.

Rok później przeszedł do Zagłębia Lubin, w którym już na stałe zadomowił sie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W trwającym sezonie wystąpił dotychczas w 16 spotkaniach Superligi, w których zdobył 19 bramek, a jego Zagłębie zajmuje w tabeli 7 miejsce.

Źródła: TV Cloppenburg, ZPRP
Zdjęcie: Zagłębie Lubin

Czytaj także

PIŁKA RĘCZNA: Daleka podróż naszych szczypiornistów do Przemyśla

Redakcja

Łukasz Gierak przechodzi do Ostrowa i przyznaje, że kiedyś jeszcze zagra w „żółto-czarnych” barwach

Redakcja

WAŻNE: Nielba ze zmniejszoną karą!

Redakcja