Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości

WYBORY W MIEŚCISKU ZNÓW PRZEŁOŻONE! Tym razem aż na kwiecień

Panującą pandemia koronawirusa spowodowała kolejne przesunięcie daty elekcji.

Po raz drugi wojewoda wielkopolski przełożył termin wyborów do Rady Gminy Mieścisko. Początkowo miały się one odbyć 20 grudnia ubiegłego roku, ale na kilka dni przed tym terminem wojewoda postanowił je przełożyć na 24 stycznia. Okazuje się jednak, że także w w najbliższą niedzielę wybory się nie odbędą.

Wojewoda wielkopolski, a raczej pełniąca jego obowiązki pierwsza wicewojewoda Anna Niestrawska (od kilku tygodni stanowisko wojewody w naszym województwie pozostaje nieobsadzone) wydała zarządzenie ponownie zmieniające termin głosowania w Mieścisku. Tym razem nowa data elekcji została wyznaczona w niedzielę 11 kwietnia 2021 roku.

Treść zarządzenia, wraz z nowym terminarzem czynności wyborczych, publikujemy na końcu tego artykułu.

Decyzja nie została opatrzona uzasadnieniem, ale niewątpliwie przesunięcie terminu wyborów jest spowodowane panującą wciąż pandemią koronawirusa i obowiązującymi w związku z nią obostrzeniami.

Przypomnijmy, że wybory uzupełniające w gminie Mieścisko muszą się odbyć ponieważ radny Tomasz Karasiewicz stracił mandat za złamanie przepisów antykorupcyjnych.

Do urn pójdą ponownie wyborcy zamieszkujący miejscowości Popowo-Huby, Popowo-Kolonia oraz Popowo Kościelne: posesje bez ulicy oraz ulice: Akacjowa, Brzozowa, Cisowa, Jarzębinowa, Kasztanowa, Lipowa, Półwiejska, Sosnowa, Świerkowa i Wymysłowo.

Na wakującą funkcję postanowiły kandydować dwie osoby. Na liście wyborczej pod numerem 1. została umieszczona Danuta Jeziorek, 26-letnia mieszkanka Popowa Kościelnego, którą zgłosił Komitet Wyborczy Wyborców Inicjatywa Młodych Przemysława Renna. Natomiast pod numerem 2. zarejestrowany został… Tomasz Maciej Karasiewicz, 46-letni mieszkaniec Popowa-Kolonii, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Karasiewicza.

Źródło: Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego

Czytaj także

ZMARŁY u nas 2 osoby chorujące na COVID-19. Mamy też 18 nowych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Krzysztof Czapul

ALE DZIURY! Kierowcy w nie wpadają i wzywają POLICJĘ

Krzysztof Czapul

DZIEŃ DOBRY: Dziś CHŁODNIEJ i pochmurnie. Temperatura od +2 do +5 stopni C

Krzysztof Czapul