Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

WYBORY 2019. To na nich będziemy głosować! Zobacz pełne listy kandydatów

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

O północy minął termin rejestrowania list kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu.

Poniżej prezentujemy zarejestrowanych kandydatów w wyborach do Sejmu w okręgu nr 38 oraz w wyborach do Senatu w okręgu nr 88. To spośród tych osób będziemy wybierać naszych reprezentantów już 13 października.

Numery, które zostaną przydzielone komitetom, nie są jeszcze znane, dlatego listy publikujemy w kolejności podanej przez PKW. Pogrubione zostały nazwiska kandydatów mieszkających w powiecie wągrowieckim.

Kandydaci do Sejmu (będziemy wybierać 9. posłów, każdy komitet mógł zgłosić maksymalnie 18. kandydatów):


KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  1. JANYSKA Maria Małgorzata
  2. RUTNICKI Jakub Adam
  3. KAMIŃSKA-LECH Iwona Maria
  4. AJCHLER Zbigniew Czesław
  5. MUNYAMA Kilion Munzele
  6. SZOPIŃSKI Henryk Marian
  7. TUŁODZIECKA-ADAMS Dorota Ewa
  8. MROZKOWIAK Janusz
  9. URYZAJ Karolina
  10. POSZWA Krzysztof
  11. WRÓBLEWSKI Artur Łukasz
  12. WOJCIECHOWSKI Tomasz Marek
  13. NOWAKOWSKA Lidia
  14. DOLECKI Arkadiusz Jerzy
  15. SROKA Magdalena
  16. KOWALSKA Agnieszka Małgorzata
  17. JEWSZEL-CHABERSKA Maria Małgorzata
  18. LIPSKI Rafał Maciej


KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  1. URBAŃSKI Adam
  2. MOEGLICH Jerzy Józef
  3. STEMPNIAK Patrycja Martyna
  4. JĘDRYCH Małgorzata
  5. OSTASZEWSKA Agata Jadwiga
  6. MUSIAŁ Radosław
  7. WIATR Justyna Tamara
  8. MAHSEL Marcin Marian
  9. KOS Radosław
  10. DOMAGAŁA Weronika
  11. WŁUDARCZAK Daniel
  12. FELDMANN Adam


KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. CZARNECKI Krzysztof Władysław
  2. KUBIAK Marta Ryszarda
  3. PIECHOWIAK Grzegorz
  4. PORZUCEK Marcin Bartosz
  5. ZIELIŃSKI Michał Witold
  6. BANAŚ Dorota
  7. FLEMING Bogdan Włodzimierz
  8. NIJAKA Danuta Maria
  9. JANKOWSKA Maja Małgorzata
  10. FELCYN Józef
  11. MILER Maria Lidia
  12. KASPRZAK Robert Piotr
  13. OKPISZ Andrzej Janusz
  14. PRĘTKOWSKI Rafał
  15. PIETRUCZUK Wiesław
  16. MUZYKA Emilia
  17. KARDASZ Maria Joanna
  18. BŁASZCZYK Krzysztof Jakub


KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  1. PASZYK Krzysztof Michał
  2. PARDA Błażej Łukasz
  3. TETERUS Tadeusz Krzysztof
  4. MACIEJEWSKI Radosław Zygmunt
  5. KRANC Tomasz Bronisław
  6. PISZCZEK Marcin
  7. LINKIEWICZ-MENDEL Agnieszka
  8. KWAŚNIEWICZ Józef Kazimierz
  9. KORPIK Joanna
  10. HERMASZCZUK Julian Marian
  11. LUBIŃSKA Jolanta Jadwiga
  12. BEJMA Małgorzata Anna
  13. NAWROT Lucyna Hanna
  14. KRÓL Sławomira Jadwiga
  15. SZTYCH Daniel
  16. GALAS Maria Teresa
  17. ŁANOSZKA Radosław Paweł
  18. GÓRNY Bartłomiej Wojciech


KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  1. STANDERSKI Dariusz Marian
  2. AJCHLER Romuald Kazimierz
  3. BOCIAN Kamil Bartosz
  4. GRZECHOWIAK Agnieszka Magdalena
  5. JÓZEFOWSKA Katarzyna
  6. WILK-BARAN Anna Elżbieta
  7. FLIEGER Jacek Tadeusz
  8. SMYKOWSKA Karolina
  9. ŚLIWAK Stanisław Tomasz
  10. BIRULA Paulina
  11. MELIŃSKI Andrzej
  12. MINGE Natalia Ewa
  13. KAPLANSKYY Maksym
  14. BUŚKO Patrycja Monika
  15. BILON Marta Grażyna
  16. MIĘSIKOWSKI Jakub Paweł
  17. MAŃKOWSKI Hanna
  18. CUKIER Adam Roman


Kandydaci do Senatu (będziemy wybierać 1. senatora, komitety mogły zgłosić tylko 1. kandydata):

AUGUSTYN Jan – Komitet Wyborczy Wyborców „JA OBYWATEL RP”
SZEJNFELD Adam Stanisław – KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
TURCZYNOWICZ-KIERYŁŁO Jolanta Małgorzata – KW Prawo i Sprawiedliwość

Czytaj także

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas PRĄDU [WYKAZ]

Redakcja

W wągrowieckiej szkole budują już strzelnicę [ZDJĘCIA]

Redakcja

Mieszkanki powiatu wągrowieckiego najchętniej rodzą w chodzieskim szpitalu [ZOBACZ RANKING]

Redakcja