serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

WYBORY 2019. Starosta Tomasz Kranc startuje do sejmu

artdent baner

Grono wągrowieckich kandydatów powiększyło się o kolejne osoby.

Starosta Tomasz Kranc wystartuje z piątego miejsca listy PSL-Koalicji Polskiej do sejmu w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Tomasz Kranc urodził się w 1959 roku i mieszka w Damasławku. Od 2014 roku jest starostą powiatu wągrowieckiego. Wcześniej, przez 8 lat był wicestarostą, a w latach 1998-2006 członkiem zarządu powiatu.

Oprócz niego, na tej liście znajdzie się Małgorzata Bejma, kierowniczka referatu organizacyjnego w Urzędzie Gminy Wągrowiec, która zajmie 12 miejsce. Liderem wspólnej listy PSL i Kukiz’15 będzie obecny poseł ludowców Krzysztof Paszyk z powiatu obornickiego.

Wcześniej już zostało ogłoszone, że do sejmu wystartuje radny powiatowy Bogdan Fleming z Mieściska (7 miejsce na liście PiS) oraz były burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa (10 miejsce na liście PO-KO). Pisaliśmy o tym w artykule ONI CHCĄ DO SEJMU! Bogdan Fleming z PiS, Poszwa z KO. Nieprawdziwa jest plotka o starcie wiceburmistrza Pałczyńskiego.

Nadal nieznani są w naszym okręgu kandydaci Lewicy oraz Konfederacji. Czy na listach tych ugrupowań również znajdą się wągrowczanie?

Zdjęcie: www.wagrowiec.pl

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ! 100-lecie OSP w Łeknie [FOTO]

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie jutro i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

WYPADEK. Ranne dziecko trafiło do szpitala! [FOTO]

Redakcja