serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

ONI CHCĄ DO SEJMU! Bogdan Fleming z PiS, Poszwa z KO. Nieprawdziwa jest plotka o starcie wiceburmistrza Pałczyńskiego

artdent baner

Dwóch mieszkańców naszego powiatu ubiega się o mandat posła.

Swoje pełne listy przedstawiły już Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska. Na obu listach są mieszkańcy powiatu wągrowieckiego.

Z listy PiS (pozycja 7) do Sejmu startuje Bogdan Fleming z Mieściska.

Bogdan Fleming to absolwent UAM w Poznaniu, dyrektor oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego w Poznaniu.

Od 1981r. prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne. W 1981 r. rozpoczął działalność opozycyjną w NSZZ RI „Solidarność” w Poznaniu oraz w Komitecie Obywatelskim. Od 1989 r. zasiada w samorządzie terytorialnym. Jest członkiem PiS, działaczem samorządu rolniczego Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Był radnym gminy Mieścisko, radnym Sejmiku Województwa Poznańskiego (2 kadencje), wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa Sejmiku, wiceprezesem Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz przewodniczącym i wiceprzewodniczącym Społecznej Rady Doradztwa Rolniczego przy Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Wraz z żoną Romaną wychowuje troje dzieci.

Z listy Koalicji Obywatelskiej (pozycja 10) do Sejmu wystartuje również Krzysztof Poszwa z Wągrowca.

Krzysztof Poszwa w latach 2014-2018 był burmistrzem Wągrowca, wcześniej radnym rady miejskiej Wągrowca. W radzie zasiada także w kadencji obecnej. Przez kilka miesięcy był nawet wiceprzewodniczącym RM Wągrowca (odwołany został kilka tygodni temu).

Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta Poznania, w wydziale gospodarki nieruchomościami. Mieszka w Wągrowcu, ma żonę Agnieszkę i córkę Hannę.

– Każde wybory są świętem demokracji, a w tych konkretnie parlamentarnych postanowiłem uczestniczyć czynnie. Jak wiadomo 10-te pozycje na liście zostały skierowane dla osób związanych z samorządem. W moim przypadku to już prawie 18 lat, jak angażuję się w sprawy lokalne, nie tylko jako radny, burmistrz, ale i urzędnik. Nie ukrywam, że zawsze była to moja pasja. Uważam, że takie miasto jak Wągrowiec (drugie co do wielkości w okręgu wyborczym po Pile) powinno mieć swojego reprezentanta w polskim parlamencie. Zresztą w historii tak się zdarzało – mówi nam Poszwa.

Od kilku dni głośno zrobiło się o tym, że o mandat posła z listy Lewicy ma ubiegać się Piotr Pałczyński, wiceburmistrz Wągrowca. W rozmowie z nami Pałczyński jednak temu zaprzeczył. – To plotki – uciął zastępca Jarosława Berendta, który aktualnie przebywa na urlopie.   

Czytaj także

WAŻNE: Wiemy, gdzie jutro i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Jeszcze dzisiaj we znaki dadzą się nam UPAŁY. Będzie nawet +31 st. C

Redakcja