Okno na Wągrowiec


Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

WOJOWNIK ZE SKOKÓW STOCZY DZIŚ WALKĘ NA GALI MMA. Pokaże ją telewizja

Skocki „Czołg” zmierzy się z „Arabem”.

Już dzisiaj wieczorem odbędzie się w Legionowie gala Babilon MMA 16, organizowana przez Tomasza Babilońskiego. W jednej z walk zobaczymy Filipa Stawowego, 24-latka pochodzącego ze Skoków,. Jego przeciwnikiem będzie 37-letni Marcin „Arab” Kalata.

Stawowy, noszący przydomek „Czołg”, na co dzień trenuje w Murowana Goślina Team pod okiem specjalizującego się w grapplingu Mateusza Juskowiaka, a jego szkoleniowcem w „stójce” jest Sławomir Iracki.

W swojej dotychczasowej karierze skoczanin stoczył siedem walk, z których wygrał sześć i wszystkie przed czasem. W trzech z nich jego rywale nie dotrwali nawet do pierwszej przerwy.

Takimi osiągnięciami w MMA nie może się pochwalić jego dzisiejszy przeciwnik. Marcin Kalata stoczył dotychczas tylko dwa pojedynki, z których jeden wygrał.

W sumie na dzisiejszej gali fani zobaczą sześć starć na zasadach MMA i jedną potyczkę w formule K-1. W walce wieczoru Daniel Rutkowski (10-2, 6 KO, 1 SUB) zmierzy się z Niemcem Rene Runge (9-3-1, 1 KO, 3 SUB). Będzie to pojedynek w limicie kategorii lekkiej.

Transmisja gali Babilon MMA 16 w Polsacie Sport Extra. Początek dzisiaj o godzinie 20.00.

Źródło: Polsat Sport

Czytaj także

Znamy WARIANTY TRASY S11 pod Rogoźnem i Budzyniem. Nie wszystkie są dla wągrowczan korzystne [GRAFIKA]

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS w powiecie: Mamy 269 osób aktywnie ZAKAŻONYCH. 636 przebywa na KWARANTANNIE

Krzysztof Czapul

Dzisiaj MARSZ w Skokach. ODWOŁANY ten w Damasławku. Część KOBIET wybiera się na PROTEST w Warszawie

Krzysztof Czapul