Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

Dzisiaj PANIE chodzą w SZPILKACH w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

kondolencje-Eugeniusz-Hanczuk

To ogólnopolska akcja, która ma pomóc dzieciom chorym na raka. Oczywiście licznie przyłączyły się dziewczyny z naszego powiatu.  

W piątek 25 września trwa ogólnopolska akcja pod nazwą „Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka!”.

To akcja z inicjatywy Kliniki „Przylądek Nadziei”. Jest formą pomocy dla małych wojowników z tej kliniki onkologicznej. Jak można pomóc? Nic prostego. Wystarczy tego dnia zrobić zdjęcie swoim szpilkom oraz opublikować je na FB lub Instagramie z hashtagiem #DzienSzpilek.

Za każde udostępnione zdjęcie, Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” otrzyma 2 złote na rzecz pacjentów ze szpitala.

Fundacja od 30 lat zakupuje drogie, nierefundowane leki oraz nowoczesny sprzęt medyczny, finansuje terapie i rehabilitacje, a także prowadzi unikatową w skali kraju Klinikę Mentalną, w której wsparcie psychologiczne otrzymują nie tylko pacjenci, ale także ich rodzice.

Dodajmy, że w ramach pierwszego „Dnia Szpilek” opublikowano ponad 15 tysięcy zdjęć, a na konto fundacji powędrowało ponad 31 tys. zł!

Nic dziwnego, że w tym roku d tej akcji licznie przyłączyły się nasze panie z powiatu wągrowickiego. Zresztą wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

Tutaj znajdziesz link do akcji:

https://onkologia-dziecieca.pl/chorzy/news/id/3430-zaloz-szpilki-i-pomoz-dzieciom-chorym-na-raka

Czytaj także

Pani Agnieszka WALCZY z RAKIEM piersi. Potrzebny jest LEK

Krzysztof Czapul

WOŚP: W Wągrowcu wolontariusze AUTOBUSEM dojadą do mieszkańców

Krzysztof Czapul

Strażacy ruszyli na POMOC zwierzętom ze schroniska [ZDJĘCIA]

Redakcja