serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

Wielki KOLARSKI TOUR w Wągrowcu!


zatrudnie
artdent baner

Meta I etapu wyścigu ma znajdować się na ulicy Kościuszki, w pobliżu hali OSiR.

Jednym z najważniejszych miast dla polskiego kolarstwa w 2021 roku będzie Wągrowiec, w naszym mieście 19 maja br. zakończy się bowiem pierwszy etap XXIX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Bałtyk Karkonosze Tour”. Pięcioetapowy wyścig o łącznej długości ok. 800 km wystartuje w Karlinie właśnie 19 maja i zakończy się w Lubawce 23 maja. Umowę o współpracy przy organizacji mety I etapu w naszym mieście podpisali 8 lutego br. w wągrowieckim ratuszu Burmistrz Miasta Jarosław Berendt oraz Marcin Maceluch, prezes Towarzystwa Kolarskiego „Karkonosze Tour”.

„Bałtyk Karkonosze Tour” to jedna z największych imprez kolarskich organizowanych w Polsce, w której corocznie bierze udział kilkanaście ekip z całego świata, w tym kilka reprezentacji narodowych. Nie inaczej ma być również w tym roku, a łącznie ma w niej wziąć udział około 150 zawodników.

– Mam nadzieję, że planów organizatora tego wydarzenia sportowego nie wywróci do góry nogami ciągle nieprzewidywalna pandemia. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, by wspomóc wyścig organizacyjnie, a przy okazji dobrze wypromować Wągrowiec – mówi burmistrz miasta Jarosław Berendt.

Meta I etapu wyścigu ma znajdować się w ulicy Kościuszki, w pobliżu hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. W naszym ośrodku nocować będą także uczestnicy wyścigu. Następnego dnia w Murowanej Goślinie kolarze wystartują do rywalizacji na II etapie wyścigu.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Wypadek i kolizja z udziałem rowerzystów. Jeden z nich doznał wielu obrażeń [FOTO]

Redakcja

Znana wągrowiecka firma ma już 40 lat! [FOTO]

Redakcja

Dzisiaj radni wygaszą mandat Marka Piekutowskiego

Redakcja