Okno na Wągrowiec

Inne dyscypliny Sport Wiadomości Wydarzenia

Wielki KOLARSKI TOUR w Wągrowcu!

Meta I etapu wyścigu ma znajdować się na ulicy Kościuszki, w pobliżu hali OSiR.

Jednym z najważniejszych miast dla polskiego kolarstwa w 2021 roku będzie Wągrowiec, w naszym mieście 19 maja br. zakończy się bowiem pierwszy etap XXIX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Bałtyk Karkonosze Tour”. Pięcioetapowy wyścig o łącznej długości ok. 800 km wystartuje w Karlinie właśnie 19 maja i zakończy się w Lubawce 23 maja. Umowę o współpracy przy organizacji mety I etapu w naszym mieście podpisali 8 lutego br. w wągrowieckim ratuszu Burmistrz Miasta Jarosław Berendt oraz Marcin Maceluch, prezes Towarzystwa Kolarskiego „Karkonosze Tour”.

„Bałtyk Karkonosze Tour” to jedna z największych imprez kolarskich organizowanych w Polsce, w której corocznie bierze udział kilkanaście ekip z całego świata, w tym kilka reprezentacji narodowych. Nie inaczej ma być również w tym roku, a łącznie ma w niej wziąć udział około 150 zawodników.

– Mam nadzieję, że planów organizatora tego wydarzenia sportowego nie wywróci do góry nogami ciągle nieprzewidywalna pandemia. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, by wspomóc wyścig organizacyjnie, a przy okazji dobrze wypromować Wągrowiec – mówi burmistrz miasta Jarosław Berendt.

Meta I etapu wyścigu ma znajdować się w ulicy Kościuszki, w pobliżu hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. W naszym ośrodku nocować będą także uczestnicy wyścigu. Następnego dnia w Murowanej Goślinie kolarze wystartują do rywalizacji na II etapie wyścigu.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

COVID-19: Zmarły dwie osoby z powiatu. Dwucyfrowa liczba nowych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

MIASTO SPRZEDAJE ATRAKCYJNĄ DZIAŁKĘ: Ponad 4 hektary do wzięcia za niemal 2 miliony złotych [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

SM INFORMUJE: Będzie przegląd instalacji GAZOWEJ w blokach przy ul. Jeżyka i Średnia [WYKAZ]

Krzysztof Czapul