Okno na Wągrowiec
Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Prezydent Poznana ODWIEDZIŁ Wągrowiec [ZDJĘCIA]

artdent baner

Jacek Jaśkowiak w sobotę pojawił się w naszym mieście na zaproszenie burmistrza Berendta.

Wspólny przejazd szynobusem na odcinku trasy Poznań – Wągrowiec, wizyta w Centrum Wspomagania Rozwoju i Terapii Dziecka „Progressio”, w żłobku miejskim, Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz spotkanie z delegacją szczypiornistów Nielby Wągrowiec – to tylko niektóre punkty z wizyty Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka w naszym mieście.

Jak się dowiadujemy, ta wizyta jest elementem szerszej współpracy nawiązanej między miastami.

– Poznań i Wągrowiec są skazane na wspólne działania, które przyniosą korzyści obu miastom – przyznał prezydent Poznania.

Jacek Jaśkowiak podkreślał potencjał turystyczny Wągrowca. Piękne położenie miasta nad Jeziorem Durowskim, co w połączeniu z bogatą bazą sportową i rekreacyjną składa się na dogodne warunki do uprawiania aktywnego wypoczynku i spełnia wszystkie warunki, aby być atrakcyjnym miejscem do uprawiania tzw. turystyki weekendowej.

Prezydent Jaśkowiak to znany pasjonat sportu, między innymi miłośnik jazdy na rowerze i zapowiedział już kolejną wizytę w Wągrowcu, tym razem z własnym jednośladem, aby sprawdzić walory miejscowych tras rowerowych.

Burmistrz Jarosław Berendt, na którego zaproszenie przebywał w Wągrowcu prezydent Jacek Jaśkowiak, podkreślał fakt, że dobre połączenie kolejowe oraz stosunkowo niewielki dystans między Poznaniem i Wągrowcem, sprawiają, iż wielu wągrowczan realizuje się zawodowo z Poznaniu. Dbałość o dobrą komunikację między miastami jest ważnym elementem współpracy samorządów, podobnie jak wymiana doświadczeń.

Źródło: wagrowiec.eu

kondolencje Szulczewska

Czytaj także

Święcenia kapłańskie. Będzie nowy wikariusz w wągrowieckiej parafii

Redakcja

SM INFORMUJE: Przez kilka dni przerwa w dostawie CIEPŁEJ WODY na części kilku ulic Wągrowca

Redakcja

Wyjątkowa Kaplica Wieczystej Adoracji powstała w Wągrowcu [FOTO]

Redakcja