Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

Więcej testów na COVID-19. Punkt w wągrowieckim szpitalu zmienia godziny

binary comment

Obecnie osoby skierowane na test mogą zgłaszać się od poniedziałku do soboty w godzinach 7.30-9.30.

W związku ze zwiększoną liczbą wystawianych skierowań na pobranie materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego COVID-19, zmienił się harmonogram czasu pracy działającego przy ZOZ w Wągrowcu punktu pobrań.

Podobnie jak to miało miejsce dotychczas, osoby skierowane na wykonanie testu muszą przed udaniem się do punktu pobrań dokonać rejestracji telefonicznej – 693 008 893. Zlecając wykonanie testu w kierunku koronawirusa, lekarz rodzinny podaje pacjentowi kod. Jeśli pacjent, przed udaniem się na wymaz, zadzwoni do Punktu pobrań i poda swoje dane z kodem, znacznie skróci to całą procedurę pobierania wymazu.

– Jeżeli otrzymaliście Państwo wiadomość sms z proponowanym miejscem i godziną wykonania wymazu, to informację taką należy traktować jako orientacyjną, i wymaga ona również bezpośredniego, telefonicznego potwierdzenia w Rejestracji Punktu pobrań – informuje Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.

Przed pobraniem należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Wybierając się do Punktu, należy unikać środków transportu zbiorowego. Po wykonaniu badania wynik pojawi się na Internetowym Koncie Pacjenta. Poinformuje o nim także lekarz POZ.

Otrzymując zlecenie na test, nastąpi automatyczne objęcie kwarantanną. Pozytywny wynik testu zmienia kwarantannę na izolację domową. Negatywny wynik testu zwalnia z kwarantanny.

Źródło: wagrowiec.pl

Czytaj także

COVID-19: Mamy u nas 27 nowych ZAKAŻEŃ. Na kwarantannie 1171 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

OSZUŚCI podawali się za policjantów. Wągrowieccy funkcjonariusze ich ZŁAPALI

Redakcja

Kilkaset tysięcy złotych dla wągrowieckich przedszkoli, szkół i urzędu miejskiego

Urząd Miejski w Wągrowcu