Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

POLICJA OSTRZEGA: Nie ma u nas tygodnia bez zgłoszeń o OSZUSTWIE!

binary comment

Co kilka dni do wągrowieckiej jednostki policji zgłasza się osoba, która utraciła pieniądze w związku z działaniem oszusta, który kontaktuje się na komunikatorze, że chce kupić daną rzecz i podsyła link, który daje mu możliwość do opróżniania naszego konta.

– Obecne czasy dają nam wiele możliwości sprzedaży za pomocą funkcjonujących platform – czy to olx, vinted, itp. Na sprzedaż można wystawić niemal wszystko – od ubrań po zabawki i narzędzia – tłumaczą wągrowieccy policjanci i dodają:

– To sprawia że oszuści wykorzystują sytuację. Choć temat był już poruszany, a przykłady działania takiego typu oszustów są dokumentowane, a zrzuty ekranu powielane przez internautów na różnych forach społecznościowych, to jednak ta informacja o metodzie działania nie dotarła do wszystkich.

Dlatego nasi funkcjonariusze apelują, aby decydując się na sprzedaż, wcześniej dokładnie zapoznajmy się z zasadami działania platformy sprzedażowej i nie dajmy wiary instrukcjom przesyłanym przez nieznajome osoby.

– Platformy sprzedażowe skonstruowane są tak, aby obsługa zawieranych za ich pośrednictwem transakcji, przebiegała na zalogowanym koncie. Nie wchodź w przesłane przez kogoś linki! – ostrzega policja.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

COVID-19: Mamy u nas 27 nowych ZAKAŻEŃ. Na kwarantannie 1171 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

Poszukiwał go sąd w Stargardzie. Policja złapała go w Janowcu

Redakcja

OSZUŚCI podawali się za policjantów. Wągrowieccy funkcjonariusze ich ZŁAPALI

Redakcja