Okno na Wągrowiec

Religia Wiadomości

WE WSZYSTKICH SWIĘTYCH MSZE TYLKO W KOŚCIOŁACH. Prymas zachęca, by nawiedzanie grobów rozłożyć na 8 dni

Metropolita gnieźnieński udzielił też dyspensy od uczestnictwa we mszach.

Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak ogłosił rozporządzenie w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd. Określił w nim zasady wykonywania posługi duszpasterskiej w czasie stanu epidemii.

Część rozporządzenia związana jest ze zbliżającym się uroczystościami Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

– W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Wszystkich Wiernych Zmarłych – Zadusznym, zachęcam wiernych, aby nawiedzenie grobów swoich bliskich rozłożyli na czas pierwszych ośmiu dni listopada, w których możliwe jest także zyskiwanie odpustów w intencji zmarłych. Proszę również, aby dnia 1 listopada Msze Święte sprawowane były tylko w kościołach a nie na cmentarzach. Można natomiast organizować na cmentarzach tradycyjne modlitwy za zmarłych z zachowaniem zasad – zachęca metropolita gnieźnieński.

ROZPORZĄDZENIE szczegółowe Prymasa Polski dotyczące wykonywania posługi duszpasterskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej w…

Opublikowany przez Archidiecezja Gnieźnieńska Piątek, 16 października 2020

Równocześnie arcybiskup Wojciech Polak wydał dekret, w którym udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie.

– Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe – apeluje arcybiskup.

DYSPENSAPublikujemy treść dekretu Prymasa Polski ⬇️⬇️⬇️W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz…

Opublikowany przez Archidiecezja Gnieźnieńska Piątek, 16 października 2020

W tym trudnym czasie proszę wiernych o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy pomagają chorym: lekarzy, personel medyczny i służby sanitarne. Jednocześnie apeluję o niesienie pomocy sąsiedzkiej oraz o otwartość i życzliwość wobec potrzebujących.

Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak

Źródło: Archidiecezja Gnieźnieńska
Zdjęcie: archiwum OnW Marek Świdrak

Czytaj także

POZNANIACY chcą PRZEBADAĆ WSZYSTKICH POLAKÓW na SARS-COV-2. Ich test daje wynik po 5 minutach

Remigiusz Priebe

SANEPID INFORMUJE: Mamy 103 aktywnie ZAKAŻONYCH. 11 osób nadal w SZPITALU, 1519 na KWARANTANNIE. 7 osób WYZDROWIAŁO

Krzysztof Czapul

WAŻNE: Wągrowiecki Dzienny Dom Opieki Medycznej WSTRZYMAŁ działalność

Redakcja