serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE: Dziś możliwe BURZE z silnym DESZCZEM, WIATR i GRAD


zatrudnie
artdent baner

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Poznaniu prognozuje na terenie naszego powiatu burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 milimetrów do 35 milimetrów oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie jest żółte, czyli ma pierwszy, najniższy stopień. Obowiązuje od dzisiaj, piątek, 25 sierpnia, od godziny 18.00, do jutrzejszego poranka, sobota, 26 sierpnia, do godziny 5.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Źródło: IMGW

Czytaj także

OSTRZEŻENIE IMGW: Powieje u nas SILNY WIATR. W porywach do 90 km na godzinę!

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Jeszcze dzisiaj we znaki dadzą się nam UPAŁY. Będzie nawet +31 st. C

Redakcja

IMGW: Dziś możliwe u nas BURZE, GRAD, silne opady DESZCZU

Redakcja