Okno na Wągrowiec

Komunikacja Wiadomości

WAŻNE: AWARIA KOLEJOWEGO SYSTEMU STEROWANIA. Kursuje komunikacja zastępcza

Na trasie Wągrowiec-Poznań w obu kierunkach pasażerów wożą autobusy.

Dzisiaj około godziny 16., z powodu awarii urządzeń sterowania ruchem odwołano na trasie Poznań-Wągrowiec kursy szynobusów w obie strony. Zorganizowana została komunikacja zastępcza w postaci autobusów.

– Dziś o godzinie 15:30, na trasie kolejowej Czerwonak – Wągrowiec, w trakcie robót ziemnych uszkodzony został światłowód, odpowiedzialny za urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na miejscu pracują służby techniczne. Wstrzymany jest ruch pociągów. Przewoźnik Koleje Wielkopolskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową na trasie Poznań Wschód – Wągrowiec – poinformowała poznańską telewizję WTK Magdalena Janus z PKP PLK.

Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach. Zakończenie naprawy zaplanowane jest w godzinach wieczornych, około godziny 22:00.

Nieoficjalnie wiadomo, że do przerwania światłowodu sterującego kolejowym systemem doprowadził operator koparki w trakcie prac ziemnych. Z tego powodu nie działały rogatki, między innymi w Bolechowie i Sławie Wielkopolskiej. Szlabany awaryjnie pozostawały zamknięte, powodując spore utrudnienia w ruchu samochodów.

Źródło: Portal Pasażera, wtk.pl

Czytaj także

Kolejowa INWESTYCJA na wągrowieckiej Osadzie ROŚNIE w oczach! [FILM]

Krzysztof Czapul

Cenny NABYTEK od kolekcjonera z Czech związany z wągrowieckimi CYSTERSAMI [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

Wągrowiec w czołówce miast z najgorszym powietrzem!

Redakcja