Okno na Wągrowiec

Na luzie Na własne oczy Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WARTO SIĘ WYBRAĆ: Nie tylko na NIEDZIELNY OBIAD do dworku „Róża Poraja” [ZDJĘCIA]

W urokliwym dworku w Budziejewie możemy teraz zjeść smaczny niedzielny obiad i spędzić miło popołudnie.

Dworek „Róża Poraja” w Budziejewie koło Mieściska dotąd słynął z organizacji imprez okolicznościowych oraz niezwykłych wydarzeń kulturalnych. Teraz otwiera się tam restauracja, która wszystkich klientów zaprasza w każdą niedzielę na przepyszne obiady i popołudniowy relaks w niezwykłym otoczeniu.

–  Oferujemy tradycyjną kuchnię polską, ale zawsze z lekkim twistem, czyli czymś oryginalnym – wyjaśnia pan Karol, szef kuchni. Co to znaczy? Umiejętne łączenie przeróżnych kuchni, np. polskiej z orientalną. To tak zwana kuchnia „fusion”.

– Co niedzielę oferujemy jakieś specjalne danie spoza karty, coś co z pewnością zachwyci każdego smakosza. Ostatnio wielkim powodzeniem cieszyły się i ogromna furorę zrobiły nasze pierogi z kaczką. Zapewniam, że takich kulinarnych zachwytów będzie u nas więcej – wyjaśnia szef kuchni.

Co istotne, dworkowa restauracja zapewnia przystępne ceny i wcale nie nastawia się tylko na szybkie karmienie gości.

– Chcemy, aby nasi goście poczuli się u nas dopieszczeni. By spędzili u nas miłe popołudnie. Dlatego po obiedzie, a może jeszcze przed deserem, można się zrelaksować w naszych ogrodach lub odpocząć na leżakach – zachęca właścicielka Bernadetta Serwatka.

Co ważne, na terenie dworku jest plac zabaw dla dzieci. Strefa „chillout” do odpoczynku z zadaszeniem żaglowym. A jest również możliwość skorzystania z przejazdu powózką kowbojską. Ciekawskich z pewnością zainteresuje możliwość wybrania się do pobliskiego kamienia św. Wojciecha, który znajduje się kilkaset metrów od dworku,  a jest to drugi co do wielkości głaz narzutowy w Wielkopolsce. 

Dodajmy, że restauracja w dworku „Róża Poraja” zaprasza w każdą niedzielę od 12.00 do 18.00.

Nie macie pomysłu na niedzielny obiad? Chcecie miło i relaksująco spędzić niedzielne popołudnie? Nic prostszego. Dziś można to połączyć, wystarczy wybrać się do dworku „Róża Poraja”.

Na zdjęciach: Dworek „Róża Poraja” oraz właścicielka Bernadetta Serwatka z szefem kuchni, panem Karolem zapraszają w gościnne progi.

Czytaj także

NIE MA CHĘTNYCH PLACÓWEK, które chciałyby SZCZEPIĆ NA COVID-19 w powiecie wągrowieckim

Remigiusz Priebe

POŻARY: Płonęły sadze pod Mieściskiem i Damasławkiem [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

WAŻNE: Wojewoda przesunął wybory w gminie Mieścisko na styczeń

Remigiusz Priebe