Okno na Wągrowiec

Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości

WĄGROWIEC NIE WYEMITUJE OBLIGACJI. Radni jednogłośnie wykreślili projekt z porządku obrad

Rada Miejska w Wągrowcu nie przyjmie uchwały zaproponowanej przez burmistrza Jarosława Berendta.

Przypomnijmy, że burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt złożył do rady miejskiej projekt uchwały w sprawie emisji obligacji komunalnych. Miasto miało w ten sposób pozyskać prawie 4 miliony złotych na pokrycie przyszłorocznego deficytu budżetowego.

Miały to być cztery transze obligacji: na 1 milion złotych, 900 tysięcy złotych, 1 milion złotych oraz 929 tysięcy złotych. Dwie pierwsze serie miały zostać wykupione przez miasto w 2029 roku, a dwie pozostałe w 2030 roku.

Decyzję w tej sprawie Rada Miejska miała podjąć na dzisiejszej sesji, która rozpoczęła się o godzinie 16. Na samym jednak początku obrad radny Andrzej Reis złożył wniosek o wykreślenie z porządku obrad uchwały pozwalającej burmistrzowi na zadłużenie miasta.

Andrzej Reis argumentował, że został zaskoczony złożeniem takiego projektu pod koniec roku i być może trzeba dać burmistrzowi więcej czasu na poszukanie oszczędności. Równocześnie radny nie wykluczył, że rada miejska mogłaby się pochylić nad takim projektem w przyszłości, jeśli okaże się, że wyemitowanie obligacji jest niezbędne.

Wniosek Andrzeja Reisa poparło aż 19 radnych, czyli wszyscy uczestniczący w dzisiejszych (odbywających się online) obradach.

Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

Czytaj także

W naszym powiecie TYLKO 1 NOWE ZAKAŻENIE i żadnego zgonu z powodu COVID-19

Krzysztof Czapul

INTERWENCJA: Dlaczego nikt NIE ODŚNIEŻA ścieżek rowerowych?

Krzysztof Czapul

RAPORT DZIENNY: 7 nowych zakażeń wirusem SARS-COV-2 w powiecie

Remigiusz Priebe