Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości

PROKURATURA WNIOSŁA O UCHYLENIE IMMUNITETU SĘDZIEGO Z WĄGROWCA. MIAŁ PIJANY PROWADZIĆ AUTO

Śledczy chcą postawić Dariuszowi R. zarzuty.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wniosek o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego z Wągrowca. Dariusz R. prowadził samochód w stanie nietrzeźwości.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej przekazał PAP w czwartek, że Wydział Spraw Wewnętrznych PK skierował do Sądu Najwyższego wniosek o uchylenie immunitetu sędziemu z Sądu Rejonowego w Wągrowcu oraz zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.

O tej sprawie napisaliśmy jako pierwsi w artykule SĘDZIA SĄDU W WĄGROWCU PODEJRZANY O JAZDĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU! W obecności PROKURATORA w jego domu interweniowała POLICJA

Dzisiaj znanych jest już więcej szczegółów. Do zdarzenia, w związku z którym prokuratura chce przedstawić sędziemu zarzuty, doszło 25 listopada ub.r. Około godziny 17.30 obsługa stacji benzynowej w Wągrowcu powiadomiła policję, iż na stacji pojawił się mężczyzna, który prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu i z tej stacji odjechał.

Na miejsce przybyła policja i z zapisu monitoringu ustalono, iż jest to sędzia Sądu Rejonowego w Wągrowcu, w związku z czym funkcjonariusze i prokurator udali się do miejsca zamieszkania sędziego.

Tam Dariusz R. został najpierw poddany badaniu alkomatem. Potwierdziło ono, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Dariusz R. miał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sędziego przewieziono do szpitala w Wągrowcu i trzykrotnie pobrano mu krew do badań retrospektywnych. Ekspertyzy potwierdziły, że sędzia prowadząc pojazd był pod wpływem alkoholu.

Z uwagi na fakt, że w myśl ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych sędzia może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej wyłączenie za zezwoleniem Sądu Dyscyplinarnego, Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wniósł o uchylenie immunitetu sędziemu – wyjaśnił dział prasowy PK.

Dopiero po ewentualnej zgodzie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego będzie możliwe przedstawienie zarzutów sędziemu.

Przeczytaj także inne nasze artykuły na temat tej sprawy:

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj także

WYPADEK: Samochód rozbił się na drzewie. Kierowca trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

W naszym powiecie TYLKO 1 NOWE ZAKAŻENIE i żadnego zgonu z powodu COVID-19

Krzysztof Czapul

INTERWENCJA: Dlaczego nikt NIE ODŚNIEŻA ścieżek rowerowych?

Krzysztof Czapul