Okno na Wągrowiec

Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Zdrowie

W WĄGROWIECKIM SZPITALU MOŻESZ JUŻ SPRAWDZIĆ, CZY NIE MASZ KORONAWIRUSA

Punkt poboru wymazów został uruchomiony dzisiaj – informuje NFZ.

Jak informuje Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, od poniedziałku został uruchomiony w wągrowieckim szpitalu punkt wymazowy, w którym można sprawdzić, czy jest się zakażonym koronawirusem.

W sumie piętnaście nowych punktów pobrań zostanie uruchomionych w Wielkopolsce do końca września. Do tej pory pacjenci w naszym regionie skierowani na test w kierunku koronawirusa mogli skorzystać z 20 punktów wymazowych (tzw. Drive Thru).

Pierwsze trzy nowe punkty zaczęły działać już w piątek w Słupcy i Ostrzeszowie, oraz szpitalu MSWiA w Poznaniu. Dzisiaj sześć kolejnych uruchomiono w szpitalach Wągrowcu, Obornikach, Szamotułach, Kole i Wyrzysku oraz kolejny w Poznaniu.

Od środy 9 września lekarze rodzinni mogą wypisywać zlecenia wykonania testu w kierunku koronawirusa. W związku z tym wielkopolski oddział NFZ chce docelowo uruchomić punkty pobrań w każdym powiecie naszego regionu. W przypadku dużych powiatów, osoby skierowane na testy mają mieć do dyspozycji więcej punktów pobrań. W samym Poznaniu do końca września będzie działać sześć miejsc, do których mogą zgłaszać się pacjenci w celu pobrania wymazu do badania.

Oprócz osób skierowanych na test przez lekarzy rodzinnych, z punktów pobrań korzystają też pacjenci wybierający się do sanatoriów. Warunkiem skorzystania z leczenia uzdrowiskowego jest bowiem ujemny wynik testu na obecność wirusa Sars-Cov-2. Badanie takie powinno być wykonane nie wcześniej, niż 6 dni przed zaplanowanym wyjazdem. Przed wybraniem się do punktu pobrań, warto zadzwonić i umówić się na wizytę.

Osoby, które posiadają swoje Internetowe Konto Pacjenta, będą mogły za jego pomocą zapoznać się z wynikiem testu. Dostęp do informacji o wyniku będzie miał też lekarz zlecający badanie.

Źródło: Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: DYM W JEDNYM Z MIESZKAŃ NA JANOWIECKIEJ

Remigiusz Priebe

WOJOWNIK ZE SKOKÓW STOCZY DZIŚ WALKĘ NA GALI MMA. Pokaże ją telewizja

Remigiusz Priebe

WĄGROWCZANIE, gdzie ma stanąć kolejne SERCE? [PROPOZYCJE]

Redakcja