Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

W przyszłym tygodniu rusza kwalifikacja wojskowa w powiecie wągrowieckim [TERMINARZ]

artdent baner

Kwalifikacja obejmie wszystkie gminy naszego powiatu i odbędzie się w dniach 10 maja – 2 czerwca.

We wtorek 10 maja rozpocznie się kwalifikacja wojskowa dla powiatu wągrowieckiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, kwalifikację wojskową przeprowadzają wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych, wojskowych komendantów uzupełnień i starostów, a także wójtów lub burmistrzów (prezydentów miast).

W związku z tym starosta wągrowiecki, we współdziałaniu z wójtami i burmistrzami z terenu naszego powiatu zorganizował kwalifikację, która odbędzie się w MDK w Wągrowcu w tzw. „warsztatowni” (za wejściem głównym do kina).

Na kwalifikację wezwanie dostało ok. 470 osób – mężczyźni urodzeni w 2003 r., tzw. „rocznik podstawowy” oraz urodzeni w latach 1998 – 2002,  jeśli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, tzw. „roczniki starsze”.

Do kwalifikacji wojskowej wzywa się też kobiety urodzone w latach 1998 – 2003, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub będące w trakcie ich nabywania, które w roku szkolnym lub akademickim 2021/2022 kończą naukę (uczennice, studentki lub absolwentki szkół i uczelni medycznych, weterynaryjnych lub kierunku psychologia). Do kwalifikacji wojskowej mogą się też zgłosić ochotniczo osoby, które ukończyły 18 lat życia – do końca roku kalendarzowego, w którym ukończyły 24 rok życia (jeśli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej).

Plan kwalifikacji w powiecie wągrowieckim:

– Gmina Wapno – 10 maja

– Miasto i Gmina Gołańcz – 11 – 12 maja

– Miasto Wągrowiec – 13 – 20 maja

– Miasto i Gmina Skoki – 23 – 24 maja

– Gmina Damasławek – 25 maja

– Gmina Wągrowiec – 26 – 30 maja

– Gmina Mieścisko – 31 maja

– Kobiety – 1 czerwca

– Ekspertyzy – 2 czerwca

Kwalifikacja wojskowa będzie się odbywać w podanych terminach od godziny 8.00.          

Źródło: wagrowiec.pl

Czytaj także

UWAGA! Silny wiatr powieje jeszcze do popołudnia [ZDJĘCIA]

Redakcja

Spotkanie z Magdaleną Zawadzką już dzisiaj. Są jeszcze bilety [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Tej NOCY czekają nas jeszcze PRZYMROZKI

Redakcja