Okno na Wągrowiec

Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

W powiecie wągrowieckim jest 35 „MILIONERÓW”!

Takie dane właśnie podał urząd skarbowy.

Co ciekawe, ponad 3,6 tys. podatników w województwie wielkopolskim wykazało w swoich PIT-ach za ubiegły rok dochód wyższy od 1 mln zł. Większość z nich to przedsiębiorcy, którzy wybrali liniową formę opodatkowania swoich dochodów.

W tegorocznym rozliczeniu PIT aż 3671 podatników z województwa wielkopolskiego wykazało dochód wyższy niż 1 milion złotych. To o 399 więcej, niż w roku ubiegłym. Na przestrzeni ostatnich 10 lat liczba wielkopolskich „milionerów” wzrosła ponad 3-krotnie (w rozliczeniu PIT za 2009 rok było ich 1155).

Najwięcej – bo aż 44% – wielkopolskich „milionerów” rozlicza się w Poznaniu i powiecie poznańskim (1617 podatników). W pozostałych powiatach jest ich już zdecydowanie mniej. W czołówce pod względem liczby „milionerów” znajdują się w tym roku powiaty: ostrowski (176), kaliski wraz z miastem Kalisz (173), leszczyński wraz z miastem Leszno (146), koniński wraz z miastem Konin (138) oraz kępiński (133).

A jak to wygląda u nas? Urząd skarbowy podaje, że w powiecie wągrowieckim jest w tym roku 35 „milionerów”. W naszym regionie tak wysoki dochód zadeklarowało w tym roku 35. podatników.

Zdecydowana większość – 90,1% wielkopolskich „milionerów” – rozliczało się w ramach PIT-36L. Są to zatem głównie przedsiębiorcy płacący podatek liniowy. 4,9% stanowili podatnicy rozliczający się na formularzu PIT-37 (osoby fizyczne), 2,7% – PIT-36 (działalność gospodarcza opodatkowana według skali podatkowej, najem lub dochody z pracy za granicą), a 2,3% – PIT-38 (przychody ze sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółkach).

Łączny dochód wykazany przez najzamożniejszych mieszkańców Wielkopolski w tegorocznym PIT to ponad 9,6 miliarda zł, a podatek należny to kwota blisko 1,7 miliarda złotych.

Źródło: Urząd Skarbowy w Wągrowcu

Czytaj także

IMGW OSTRZEGA: NADCHODZI FALA NIEBEZPIECZNYCH UPAŁÓW! ALERT DRUGIEGO STOPNIA!

Redakcja

KORONAWIRUS: W kraju kolejny REKORD ZAKAŻEŃ. U nas 1 osoba ZAKAŻONA. 1 pod NADZOREM. 59 w KWARANTANNIE

Krzysztof Czapul

15 TYS. ZŁOTYCH: stypendia od WSHiU dla absolwentów z naszego powiatu

Redakcja