Okno na Wągrowiec


Na drogach Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! W nocy silnie WIAŁO. Wiatr ŁAMAŁ drzewa. Wiele razy interweniowali STRAŻACY [ZDJĘCIA]

Przez całą dzisiejszą noc i poranek strażacy wiele razy musieli wyjeżdżać do powalonych drzew.

Informowaliśmy wczoraj, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatu wągrowieckiego o silnym wietrze. To się niestety sprawdziło.

Wiatr mocno wiał i łamał drzewa. Najpoważniejszym tego efektem był wypadek, o którym już dzisiaj informowaliśmy. Za Gołańczą dwa auta wjechały w drzewo leżące na drodze. Jedna osoba została poszkodowana.

Do powalonych drzew strażacy wyjeżdżali także na drodze Wapno – Kujawki. W gminie Skoki powalone drzewa blokowały drogi w Łosińcu, Potrzanowie i Stawianach.

Podobne wezwania służby otrzymały między innymi z Sienna i Oporzyna w gminie Wągrowiec, a także w Damasławku oraz Zakrzewie w gminie Mieścisko. Z podobnymi zdarzeniami mieli do czynienia także strażacy w okolicznych powiatach, np. w gminie Margonin.

Nasi czytelnicy zwracają wagę także na inne niebezpieczeństwa. Wcześnie rano, gdy jeszcze było ciemno, padało i silnie wiał wiatr, wiele osób jechało już do pracy i szkoły. Niestety, w całym mieście nie paliło się sporo lamp. Dodatkowo wiatr porozrzucał worki ze śmieciami, które mieszkańcy pozostawili przed domami. To stwarzało dodatkowe zagrożenie.

Według IMGW silny wiatr powinien już ustawać.  

Źródło: KP PSP Wągrowiec

Fot. OSP Margonin, Jakub Hermaszewski

Czytaj także

KORONAWIRUS w powiecie: Mamy 212 aktywnie ZAKAŻONYCH osób. 9 WYZDROWIAŁO. Blisko 500 na KWARANTANNIE

Krzysztof Czapul

7 nowych ZAKAŻONYCH w naszym powiecie. 1 osoba trafiła do SZPITALA w Gnieźnie

Krzysztof Czapul

Z OSTATNIEJ CHWILI: WÓJT DAMASŁAWKA ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM

Remigiusz Priebe