Okno na Wągrowiec

Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! Sygnalizacja świetlna dla pieszych wyłączona

Sygnalizatory będą pulsować żółtym światłem.

W związku z walką z koronawirusem, na wszystkich drogach wojewódzkich w Wielkopolsce zostaną wyłączone sygnalizacje wzbudzane na przejściach dla pieszych, a ich przyciski zostaną zaklejone – poinformował dzisiaj Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Sygnalizacje będą działały w trybie ostrzegawczym (emitując światło żółte pulsujące). WZDW w Wągrowcu administruje między innymi światłami na przejściach na Osiedlu Wschód i na ulicy Klasztornej.

Ponadto zaklejone zostaną również przyciski na przejściach dla pieszych przy sygnalizacjach na skrzyżowaniach. Te zostaną przełączone w tryb stałoczasowy, czyli włączać się będą automatycznie, wraz z sygnalizacją dla samochodów. W tym wypadku dotyczy to na przykład przejścia przy skrzyżowaniu ulic Opackiej, Rogozińskiej i Cysterskiej.

– Wprowadzone do odwołania zmiany już funkcjonują na większości dróg wojewódzkich. Sukcesywnie nowe zarządzenie będzie obowiązywać na wszystkich przejściach dla pieszych – informują poznańscy drogowcy.

Na podobny ruch zdecydował się Powiatowy Zarząd Dróg w Wągrowcu: – W związku z pandemią koronawirusa (SARS-CoV-2) wszystkie wzbudzane sygnalizacje świetlne na drogach zarządzanych przez PZD Wągrowiec zostaną wyłączone do odwołania. Będą one działać jedynie w trybie ostrzegawczym – poinformował. PZD takie światła obsługuje w między innymi na ulicach Reja i Bartodziejskiej w Wągrowcu.

– Prosimy zarówno pieszych jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności – apelują drogowcy.

Informacji o podobnej decyzji nie podał póki co Urząd Miejski w Wągrowcu, który zarządza sygnalizacją świetlną na przejściach przez ulice Janowiecką i Skocką.

Źródło: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, PZD Wągrowiec

Czytaj także

SZUKAMY WŁAŚCICIELA: Znaleziono tablicę rejestracyjną

Remigiusz Priebe

RYNEK PRACY: Bezrobocie w powiecie wzrosło drugi miesiąc z rzędu

Remigiusz Priebe

Wągrowiec ma nowy plan miasta. Kupisz go w muzeum i księgarniach

Remigiusz Priebe