Okno na Wągrowiec

Gorący temat Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! PO CICHU SZYKOWANE SĄ KOLEJNE PODWYŻKI CEN ODBIORU ŚMIECI W WĄGROWCU?!

art dent 800
BNP-misja-sam-800x600

Czy burmistrz Jarosław Berendt i Klub Radnych „Bliżej Ludzi” planują wprowadzić kolejną podwyżkę opłat za odbiór odpadów?

Od maja mieszkańcy Wągrowca za odbiór śmieci – zamiast dotychczasowych 12 złotych – płacą aż 20 złotych od osoby miesięcznie. Teraz, po cichu i bez społecznych konsultacji, szykowana jest prawdopodobnie kolejna podwyżka. Jak wysoka, jeszcze nie wiemy.

Udało nam się dotrzeć do pisma rozesłanego w miejskim radnym na polecenie Jakuba Zadrogi – przewodniczącego Rady Miejskiej i równocześnie lidera „Bliżej Ludzi”.

Czytamy w nim, że prezes Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. „w związku ze zmiana cennika odbioru odpadów na 2020 rok wystąpił z propozycją zorganizowania spotkania dla radnych Rady Miejskiej w Wągrowcu. Podczas spotkania poruszona zostanie kwestia wzrostu cen za odbiór odpadów.”

Termin spotkania został wyznaczony na czwartek, 12 grudnia o godzinie 17.00 w siedzibie spółki w Kopaszynie. Radnych zawiezie na miejsce specjalny autobus podstawiony przez ZKM.

Przypomnijmy, że wiosną drastyczną podwyżkę opłaty, na wniosek burmistrza Jarosława Berendta, poparli radni, którzy zdobyli mandaty z ramienia komitetu „Bliżej Ludzi”: Wiesława Kadow, Robert Kotecki, Joanna Kramer-Neumann, Iwona Matuszak-Łosińska, Tomasz Mazurek, Włodzimierz Naumczyk, Natalia Pałczyńska, Andrzej Reis i Jakub Zadroga. Rękę „za” podniósł także – wybrany z listy PiS – Szymon Filut. Jak będzie tym razem?

O kontrowersyjnych okolicznościach przyjęcia poprzedniej podwyżki cen odbioru odpadów pisaliśmy w artykule Śmieci nasze najdroższe. Dlaczego płacimy 2x więcej niż mieszkańcy Żnina i Obornik?

kondolencje Leszek Starzynski
kondolencje Leszek Starzynski
kondolencje Leszek Starzynski
kondolencje Leszek Starzynski

Czytaj także

COVID-19: U nas NOWYCH ZAKAŻEŃ nie ma. Na kwarantannie 72 osoby [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

COVID-19: Nie ma u nas NOWYCH ZAKAŻEŃ. Na kwarantannie 71 osób [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

Będzie PŁATNA STREFA w centrum Wągrowca? Burmistrz o zdanie ZAPYTA mieszkańców

Redakcja