Okno na Wągrowiec

Gorący temat Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! PO CICHU SZYKOWANE SĄ KOLEJNE PODWYŻKI CEN ODBIORU ŚMIECI W WĄGROWCU?!

Czy burmistrz Jarosław Berendt i Klub Radnych „Bliżej Ludzi” planują wprowadzić kolejną podwyżkę opłat za odbiór odpadów?

Od maja mieszkańcy Wągrowca za odbiór śmieci – zamiast dotychczasowych 12 złotych – płacą aż 20 złotych od osoby miesięcznie. Teraz, po cichu i bez społecznych konsultacji, szykowana jest prawdopodobnie kolejna podwyżka. Jak wysoka, jeszcze nie wiemy.

Udało nam się dotrzeć do pisma rozesłanego w miejskim radnym na polecenie Jakuba Zadrogi – przewodniczącego Rady Miejskiej i równocześnie lidera „Bliżej Ludzi”.

Czytamy w nim, że prezes Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. „w związku ze zmiana cennika odbioru odpadów na 2020 rok wystąpił z propozycją zorganizowania spotkania dla radnych Rady Miejskiej w Wągrowcu. Podczas spotkania poruszona zostanie kwestia wzrostu cen za odbiór odpadów.”

Termin spotkania został wyznaczony na czwartek, 12 grudnia o godzinie 17.00 w siedzibie spółki w Kopaszynie. Radnych zawiezie na miejsce specjalny autobus podstawiony przez ZKM.

Przypomnijmy, że wiosną drastyczną podwyżkę opłaty, na wniosek burmistrza Jarosława Berendta, poparli radni, którzy zdobyli mandaty z ramienia komitetu „Bliżej Ludzi”: Wiesława Kadow, Robert Kotecki, Joanna Kramer-Neumann, Iwona Matuszak-Łosińska, Tomasz Mazurek, Włodzimierz Naumczyk, Natalia Pałczyńska, Andrzej Reis i Jakub Zadroga. Rękę „za” podniósł także – wybrany z listy PiS – Szymon Filut. Jak będzie tym razem?

O kontrowersyjnych okolicznościach przyjęcia poprzedniej podwyżki cen odbioru odpadów pisaliśmy w artykule Śmieci nasze najdroższe. Dlaczego płacimy 2x więcej niż mieszkańcy Żnina i Obornik?

Czytaj także

CO ZAGRAJĄ W KINACH? Pewnego razu w Hollywood, o Śnieżce całkiem inaczej i opowieść o złych chłopcach, czyli nowy Vega [ZWIASTUNY]

Krzysztof Czapul

WAŻNE: Rowery miejskie wrócą szybciej na nasze ulice? To możliwe, ale…

Krzysztof Czapul

WAŻNE! Urząd Pracy poszukuje chętnych na szkolenia i bony szkoleniowe

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej