Okno na Wągrowiec
Gorący temat Gospodarka Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! PO CICHU SZYKOWANE SĄ KOLEJNE PODWYŻKI CEN ODBIORU ŚMIECI W WĄGROWCU?!

Czy burmistrz Jarosław Berendt i Klub Radnych „Bliżej Ludzi” planują wprowadzić kolejną podwyżkę opłat za odbiór odpadów?

Od maja mieszkańcy Wągrowca za odbiór śmieci – zamiast dotychczasowych 12 złotych – płacą aż 20 złotych od osoby miesięcznie. Teraz, po cichu i bez społecznych konsultacji, szykowana jest prawdopodobnie kolejna podwyżka. Jak wysoka, jeszcze nie wiemy.

Udało nam się dotrzeć do pisma rozesłanego w miejskim radnym na polecenie Jakuba Zadrogi – przewodniczącego Rady Miejskiej i równocześnie lidera „Bliżej Ludzi”.

Czytamy w nim, że prezes Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. „w związku ze zmiana cennika odbioru odpadów na 2020 rok wystąpił z propozycją zorganizowania spotkania dla radnych Rady Miejskiej w Wągrowcu. Podczas spotkania poruszona zostanie kwestia wzrostu cen za odbiór odpadów.”

Termin spotkania został wyznaczony na czwartek, 12 grudnia o godzinie 17.00 w siedzibie spółki w Kopaszynie. Radnych zawiezie na miejsce specjalny autobus podstawiony przez ZKM.

Przypomnijmy, że wiosną drastyczną podwyżkę opłaty, na wniosek burmistrza Jarosława Berendta, poparli radni, którzy zdobyli mandaty z ramienia komitetu „Bliżej Ludzi”: Wiesława Kadow, Robert Kotecki, Joanna Kramer-Neumann, Iwona Matuszak-Łosińska, Tomasz Mazurek, Włodzimierz Naumczyk, Natalia Pałczyńska, Andrzej Reis i Jakub Zadroga. Rękę „za” podniósł także – wybrany z listy PiS – Szymon Filut. Jak będzie tym razem?

O kontrowersyjnych okolicznościach przyjęcia poprzedniej podwyżki cen odbioru odpadów pisaliśmy w artykule Śmieci nasze najdroższe. Dlaczego płacimy 2x więcej niż mieszkańcy Żnina i Obornik?

Czytaj także

DRUGIEJ TAKIEJ CHOINKI NIE MA NA ŚWIECIE! W CZWÓRCE STANĘŁO EKOLOGICZNE DRZEWKO! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: WĄGROWCZANIN KOMENDANTEM GŁÓWNYM STRAŻY POŻARNEJ W POLSCE!

Krzysztof Czapul

WĄGROWIECKA WIEŻA CIŚNIEŃ I OKOLICZNE TERENY WYSTAWIONE NA SPRZEDAŻ! CENA WYWOŁAWCZA TO PONAD DWA MILIONY [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

MAŁO KTO WIDZIAŁ: Wczoraj w Wągrowcu spadł pierwszy śnieg! [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

BUBEL NAPRAWILI? Znak i mrugające światło na nowej ścieżce rowerowej

Krzysztof Czapul

POMOC DLA CHŁOPCA Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ: Filip dostał trójkołowy rower od PCK [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej