Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

UWAGA, OSZUŚCI! 95-latka wyrzuciła przez okno 35 tys. zł. 74-latka nie dała się oszukać i powiadomiła POLICJĘ

Jedna starsza kobieta nie dała wiary oszustom, niestety druga nie była już tak rozsądna.

Poniedziałek, 10 maja, Budzyń. Wtedy to na telefon stacjonarny 74-letniej mieszkanki Budzynia zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta CBA.

– Aby uwiarygodnić swoją osobę, podał imię i nazwisko oraz wymyślony numer legitymacji policyjnej. Swoją rozmówczynię poinformował o rzekomym podrobieniu przez oszustów jej dowodu osobistego i usiłowaniu zaciągnięcia na nią kredytu. Zapytał także o wysokość zgromadzonych na koncie pieniędzy – wyjaśniają policjanci.

Na szczęście kobieta była bardzo bystra, bo zasłoniła się RODO i żadnych danych mu przekazywała, po czym się rozłączyła. A o całym zdarzeniu poinformowała policję.

Niestety, kilka dni wcześniej, w Chodzieży było inaczej. 95-letnia kobieta dała się oszukać i wyrzuciła przez okno 35 tysięcy złotych.

– W słuchawce telefonu usłyszała, że listonosz roznoszący emerytury i renty, operuje fałszywymi pieniędzmi. Oszust, wykorzystując fikcyjną historię i łatwowierność kobiety sprawił, że ta wyrzuciła przez okno pieniądze przekonana, że policjanci sprawdzą, czy są prawdziwe, czy podrobione, po czym je zwrócą. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, o wszystkim poinformowała policję – tłumaczą chodziescy funkcjonariusze.

UWAGA!

Policja informuje, że realizując czynności służbowe nigdy od nikogo nie zażąda wydania lub przelania na wskazane konto pieniędzy!

Źródło: KPP Chodzież

Czytaj także

Oszuści podszywają się pod policję [FOTO]

Redakcja

Wypadek pod Budzyniem. Po dachowaniu zmarł kierowca auta [FOTO]

Redakcja

Policja złapała grupę OSZUSTÓW. Wśród nich Gruzina, który działał także w Wągrowcu! [FOTO]

Redakcja