Okno na Wągrowiec
Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

UWAGA NA TEGO „ZAKOCHANEGO” KANADYJSKIEGO MARYNARZA! 48-latka straciła przez niego oszczędności

Kobieta straciła 11 tysięcy zł, a gdyby nie czujność pracownic banku, to mogła stracić jeszcze 75 tysięcy. Policja poszukuje tego oszusta i ostrzega przed nim kobiety.

48-letnia mieszkanka Trzemeszna w powiecie gnieźnieńskim na portalu społecznościowym poznała mężczyznę podającego się za kanadyjskiego marynarza, który pracuje na morzu w okolicy Szwecji.

Para do siebie pisała, a mężczyzna stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety. Choć do spotkania nigdy nie doszło, to mężczyzna wmówił kobiecie, że przesłał jej swoje oszczędności. Twierdził jednak, że paczka utknęła gdzieś na granicy i koniecznie trzeba zapłacić za nią cło.

Niestety, kobieta nie wyczuła oszusta i na jego prośbę wzięła w banku kredyt w wysokości 11 tysięcy złotych i przelała na jego konto. Sytuacja powtórzyła się wczoraj, we wtorek 7 lipca.

– Tym razem mężczyzna poprosił o przelanie 75 tysięcy złotych. Gdyby nie pracownice banku, które poinformowały o swoich podejrzeniach policjantów, to doszłoby do kolejnego oszustwa – wyjaśniają policjanci.

Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzona zgłosiła się na policję, gdzie złożyła zawiadomienie o popełnienia przestępstwa oszustwa. Teraz funkcjonariusze poszukują oszusta i po raz kolejny apelują, zwłaszcza do kobiet o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Źródło: KPP Gniezno

Czytaj także

OSZUST zatrzymany na gorącym uczynku [FOTO]

Redakcja

Był POSZUKIWANY. Wyłudzał… telefony. Notowany był już wcześniej

Redakcja

Stracił ponad 60 tys. zł, bo oszust podszył się pod pracownika banku

Redakcja