serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

UWAGA NA OSZUSTÓW! WĄGROWIECKA POLICJA INFORMUJE O KOLEJNYCH PRÓBACH W OKOLICY

Dwa przypadki próby oszustw – na policjanta i na członka rodziny – odnotowano w ostatnim czasie.

– Otrzymaliśmy informacje o próbach dokonania oszustwa metodą na policjanta i na członka rodziny. Żadna z prób nie była skuteczna. Informujemy jednak o tym, aby być czujnym i uważać na osoby chcące dorobić się w ten sposób – apeluje wągrowiecka policja.

Informacje o działaniu oszustów policjanci otrzymaliy pod koniec ubiegłego tygodnia. Do dyżurnego jednostki zadzwoniła pani Maria. Oświadczyła ona, że około południa miała dziwny telefon od nieznanej kobiety. Z rozmowy wywnioskowała, że ktoś próbuje ją oszukać podając się za siostrzenicę, bądź bratanicę. Kobieta jednak była czujna i rozłączyła się nie podając żadnych danych.

Kolejną osobą, która miała paść ofiarą oszustwa, był pracownik jednej z wągrowieckich aptek. Tym razem próby oszustwa podjął się mężczyzna informując że dzwoni z biura policji, które prowadzi sprawę wyłudzeń bankowych. Kiedy usłyszał że pracownik osobiście się pofatyguje do wągrowieckiej komendy, wówczas się rozłączył.

– Prosimy wszystkich, abyście poruszali z bliskimi te tematy podczas rozmów. Nie dajmy się zmanipulować przez telefon, nie dajmy się oszukać! – przypominają policjanci.

Żródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

POLICJA: Nowi dzielnicowi w Skokach i Wągrowcu

Redakcja

Burmistrz Wągrowca powołał komisję do rozwiązywania problemów alkoholowych

Redakcja

Okradali działki w Wągrowcu. Policja już ich złapała [FOTO]

Redakcja