Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

Uciekał przed POLICJĄ, bo sąd ZAKAZAŁ mu prowadzenia pojazdów

artdent baner

W środę wczesnym rankiem policjanci z wągrowieckiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli citroena DS4. Kierujący samochodem zamiast się zatrzymać, postanowił uciec.

Policjanci podjęli pościg, który kontynuowali jeszcze po drogach powiatu żnińskiego. Powiadomieni o pościgu policjanci ze Żnina gotowi byli wspomóc wągrowieckich funkcjonariuszy.

W okolicach miejscowości Tonowo/Wiewiórczyn w powiecie żnińskim, prowadzący pościg utracili kontakt z uciekinierem. Jednak po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Żnina. Mężczyzna został doprowadzony do wągrowieckiej komendy na dalsze czynności.

Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Żnina. Tłumaczył się, że chciał uciec, bo posiadał wydany przez Sąd Rejonowy w Szubinie zakaz prowadzenia pojazdów. Od mężczyzny pobrano również krew do analizy w związku z podejrzeniem kierowania w stanie po użyciu środków odurzających.

Konsekwencje dla uciekającego są poważne. W pierwszej kolejności kierujący podlega karze pozbawienia wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat. Poza tym obligatoryjnie otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów przez okres od roku do 15 lat. I dodatkowo może zostać ukarany grzywną. To że kierujący posiadał już zakaz prowadzenia pojazdów, jest dodatkową okolicznością obciążającą.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej [ZAPISY]

Redakcja

Kobieto, zapisz się i zbadaj. Będzie bezpłatna mammografia [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

Na działkach dużym BASENOM mówią „NIE”. Komisja sprawdzi ich głębokość

Redakcja