Okno na Wągrowiec


Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia Zdrowie

TYLKO 1 nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Znów PONAD 13 TYSIĘCY przypadków w całym kraju

Służby wojewody wielkopolskiego informują o nowych zakażeniach.

Koronawirus znów bije u nas rekordy zakażeń. Tylko w ciągu ostatniej doby w całej Polsce wykryto 13 628 nowych przypadków zakażeń. To tylko o 4 przypadki mniej, niż wczoraj, gdy odnotowano największą dzienną liczbę osób zakażonych od początku wybuchu pandemii.

W całym kraju w ciągu ostatniej doby zmarło 179 osób (bezpośrednio z powodu covid-19 i poprzez choroby współistniejące). Tym samym od początku pandemii wykryto w Polsce w sumie 241 946 przypadków zakażenia, a zmarło z powodu wirusa już 4 351 osób.

Jak zwykle bardzo dużo zakażeń jest także w naszym województwie. W Wielkopolsce minionej doby wykryto 1472 nowych przypadków. 13 osób w naszym regionie zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin. Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano w sumie 21 765 zakażonych, 489 zgonów, 9111 ozdrowieńców. Aktywnych obecnie w regionie przypadków jest 12 165.

Wśród nowych osób zakażonych jest jedna z powiatu wągrowieckiego.  Jak informują przedstawiciele wojewody, przebywa ona w izolacji domowej.

Od dzisiaj cały kraj, a więc i powiat wągrowiecki, stał się „czerwoną strefą”. Jakie w związku z tym obowiązują nas obostrzenia przeczytasz w artykule Od dzisiaj JESTEŚMY W CZERWONEJ STREFIE. Co to oznacza? [PEŁNA LISTA ZASAD].

Zakażenia potwierdzone w Wielkopolsce w ciągu ostatniej doby.

 Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Czytaj także

BURMISTRZ KŁECKA W SZPITALU. Adam Serwatka walczy z koronawirusem

Remigiusz Priebe

SANEPID INFORMUJE: U nas KILKASET osób MNIEJ na KWARANTANNIE. Kilkadziesiąt osób WIĘCEJ aktywnie ZAKAŻONYCH

Krzysztof Czapul

19 NOWYCH ZAKAŻEŃ w powiecie wągrowieckim

Krzysztof Czapul