Okno na Wągrowiec

Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

Trwa ZBIÓRKA na pomoc POGORZELCOM z Bartodziej. Wkrótce specjalnie dla nich „PCHLI TARG” [ZAPOWIEDŹ]

Impreza odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia w Runowie.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu spłonął dom jednorodzinny w Bartodziejach (gmina Wągrowiec). Praktycznie od razu ruszy finansowa zbiórka pomocy dla poszkodowanej rodziny.

W ciągu miesiąca udało się zebrać nieco ponad 5 tysięcy zł.

– W imieniu rodziny i całego komitetu pragnę bardzo serdecznie podziękować za  wsparcie, które daje siłę do dalszego działania w tej niezwykle trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się pogorzelcy – informują inicjatorzy zbiórki, która oczywiście nadal trwa.

Każda kwota jest bardzo ważna, ale pomóc można także w inny sposób. Jeśli ktoś chciałby udzielić pomocy na przykład w formie przekazania materiałów niezbędnych do budowy i wykończenia domu, to  powinien skontaktować się telefonicznie pod numerem 787 330 410.

Jednocześnie już dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w „Pchlim Targu” organizowanym przez sołectwa Czekanowo i Runowo, a pod patronatem wójta Przemysława Majchrzaka. Odbędzie się on w niedzielę 23 sierpnia na boisku w Runowie w godzinach 15.00-17.00. Całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przekazany pogorzelcom z Bartodziej.

Organizatorzy zapewniają, że będzie można tam sprzedać i kupić mnóstwo ciekawych rzeczy. Wystarczy, że są w zbyt dobrym stanie, by je wyrzucić, a mogą jeszcze komuś sprawić radość. Co ważne, jeśli ktoś nie ma czasu, a chce pomóc, to można te rzeczy przekazać sołtysowi lub organizatorowi. 

Wsparcia w formie finansowej można dokonać przelewem na rachunek bankowy:

PKO BP Spółka Akcyjna O/Wągrowiec Nr 69 1020 3903 0000 1802 0138 5145

Fot. OSP Wągrowiec

Czytaj także

W MROŹNE dni dwie osoby potrzebowały u nas POMOCY

Krzysztof Czapul

Z OSTATNIEJ CHWILI: Podejrzenie udaru u starszej kobiety. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wezwane do Kobylca.

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: Ranna KOBIETA na ulicy. Z POMOCĄ przyszli STRAŻACY

Krzysztof Czapul