Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

Tomasz Dembski odznaczony za zasługi dla Wielkopolski

artdent baner

Odznaką „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” został uhonorowany Tomasz Dembski z Oleszna, działacz społeczny, honorowy dawca krwi PCK, strażak – ratownik OSP, kronikarz.

Podczas ceremonii w Urzędzie Miasta i Gminy Gołańcz w obecności senatora RP Adama Szejnfelda, burmistrza miasta i gminy Mieczysława Durskiego, prezesa PCK w Wągrowcu Jana Maćkowiaka, zaszczytne wyróżnienie wręczył Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Pan Tomasz Dembski jest członkiem i honorowym dawcą krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, propagatorem honorowego dawstwa wśród mieszkańców Gminy Gołańcz oraz członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki jego zaangażowaniu OSP w Olesznie kilkakrotnie zdobywała najwyższe miejsca na Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa PCK. Jest zaangażowany w zbiórkę środków finansowych, którą o wielu lat organizuje  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W Ochotnicza Straż Pożarna w Olesznie pełni funkcję członka Zarządu, a także jest członkiem Wojewódzkiego Klubu Kronikarza OSP w Poznaniu. Ukończył szkolenie strażaka – ratownika. Jest opiekunem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także jednym z fundatorów sztandaru OSP w Olesznie.

Zdobył wyróżnienie za prace popularnonaukową „Działalność społeczno – strażacka na podstawie OSP w Olesznie” przyznane przez Komisję Historyczną przy Zarządzie Głównym Związku OSP RP w Warszawie. Kronika OSP w Olesznie opracowana przez niego została oceniona jako wzorowa (I – miejsce) na Ogólnopolskim Konkurs Kronik OSP. Jest autorem publikacji „Monografia Straże Pożarne Gminy Gołańcz”, w której jest opisana i zaprezentowana wieloletnia działalność ratowniczo – społeczna OSP z terenu Miasta i Gminy Gołańcz, za którą otrzymał drugą nagrodę podczas Ogólnopolskiego Konkursu na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa.

Był jednym z uczestników Konferencji Naukowej „Rola strażaków
w odzyskaniu niepodległości”, która odbywała się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: PCK Wągrowiec

Czytaj także

Policjant odznaczony za zasługi dla krwiodawstwa

Redakcja

COVID-19: 1 nowe zakażenie w powiecie wągrowieckim [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

COVID-19: Mamy 2 nowe zakażenia w powiecie wągrowieckim [RAPORT DZIENNY]

Redakcja