serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

TERENY PO PKP KUPIŁ LOKALNY DEWELOPER. Tam, gdzie jest wieża ciśnień, wkrótce staną bloki [ZDJĘCIA]

Polskie Koleje Państwowe wystawiły ten teren na sprzedaż. Kupił go jeden z lokalnych przedsiębiorców.

Mowa o terenie w samym centrum miasta, w rejonie ulic Średniej i Paderewskiego. To teren atrakcyjny, ale bardzo zaniedbany, od dawna szpeci okolicę. Kiedyś mieściły się tam m.in. nastawnia i parowozownia, która kilkanaście lat temu uległa spaleniu.

Działka jest całkiem spora – to prawie dwa hektary gruntu. Właśnie w przetargu ją sprzedano. Jak udało nam się ustalić, kupił ją jeden z wągrowieckich przedsiębiorców.

Co ciekawe, mimo że to bardzo atrakcyjna działka, to był on jedynym zainteresowanym i kupił ją nieznacznie ponad cenę wywoławczą. PKP ten teren wystawiło za nieco ponad 2 miliony złotych (dokładnie 2.130.000 zł), a wspomniany przedsiębiorca zaoferował 2.155.000 zł, czyli tylko 25 tysięcy więcej. I wygrał.  

Nieoficjalnie wiemy, że stanie tam najpewniej małe osiedle, kilka domów wielorodzinnych. Na pewno nie zniknie wieża ciśnień, która jest pod opieka konserwatora zabytków. W krótkiej rozmowe wągrowiecki pzedsiębiorca przyznał, że być może ze względu na widok będzie w niej usytuowana kafejka.

Czytaj także

ZKM: Zmiany w kursowaniu autobusu linii „1”

Redakcja

WAŻNE: biuro ENEA dziś nieczynne

Redakcja

Pożar w Wągrowcu. W ogniu kotłownia [FOTO]

Redakcja