Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

TAJEMNICZY WYPADEK. KILKUDZIESIĘCIU RATOWNIKÓW I POLICJANTÓW SZUKAŁO POSZKODOWANYCH! [ZDJĘCIA]

Wczoraj wieczorem postawione na nogi zostały służby z powiatów wągrowieckiego i chodzieskiego.

Służby ratownicze wezwanie pomocy otrzymały wczoraj wieczorem, przed godziną 22. za pomocą systemu eCall, który poprzez sieć komórkową zasygnalizował wypadek w okolicy miejscowości Kowalewo i Tereska.

Natychmiast do działań zostały wysłane zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Wągrowca i Chodzieży, drużyny strażaków ochotników z Margonina, Próchnowa i Pawłowa Żońskiego oraz patrole policji i karetka pogotowia.

Po dotarciu służb na miejsce, z którego pochodził sygnał, oraz po przejechaniu okolicznych dróg wokół tych miejscowości, ratownicy nie zastali żadnego wypadku, ani śladów żadnego innego zagrożenia.

Urządzenia eCall są obowiązkowo montowane we wszystkich nowych pojazdach osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony, które uzyskały homologację po 31 marca 2018 roku.

System eCall umożliwia szybkie manualne lub automatyczne wezwanie pomocy. Ręczne wezwanie jest włączane przyciskiem przez kierowcę lub pasażerów pojazdu, a automatycznie aktywowane, w określonych warunkach po zderzeniu, dzięki czujnikom zamontowanym w pojeździe.

Źródło: Osp Margonin.
Zdjęcia: Jakub Hermaszewski – OSP Margonin.

Czytaj także

Za SPACER policja ukarała ich MANDATAMI

Krzysztof Czapul

Nastolatek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających

Remigiusz Priebe

TEGO MĘŻCZYZNY POSZUKUJE POLICJA! Widziałeś go? To może być PRZESTĘPCA [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej