Okno na Wągrowiec
Edukacja Gorący temat Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

SZKOŁA ZAMKNIĘTA JAK TWIERDZA! Uczniowie: To się może źle skończyć! Dyrektor: chodzi o bezpieczeństwo

Od poniedziałku w życie weszło rozporządzenie dyrektora ZS 1 w Wągrowcu. Dla uczniów dostępne są tylko jedne drzwi. Młodzież uważa, że to groźne i niebezpieczne.

W poniedziałek w życie weszło nowe rozporządzenie dyrektora Zbigniewa Smolińskiego, które nakazuje zamykanie wszystkich drzwi w szkole. Uczniowie wejść mogą tylko jednym, głównym wejściem.

A co na to sami uczniowie?

– Zainteresujcie się szkołą na Kcyńskiej. 1500 uczniów, a dyrektor kazał zakluczyć drzwi. Wyjście tylko po okazaniu dowodu osobistego, jeśli jesteś pełnoletni.  A co z innymi ? Brak otwartych wyjść ewakuacyjnych.  A co jeśli coś się wydarzy? Kto otworzy wszystkie wyjścia? Ścisk, tłok i zaduch – napisał do nas jeden z uczniów.

A skąd ten pomysł? Dyrektor tłumaczy, że chodzi tylko o względy bezpieczeństwa. Wyjaśnia, że szkole funkcjonuje kilka wejść, nad którymi trudno zapanować. Dlatego od poniedziałku uczniowie wejść do budynku mogą tylko wejściem głównym. Jednocześnie dyrektor zapewnia, że do innych wejść kluczami dysponują nauczyciele.

A co na to sami uczniowie? Młodzież zwraca uwagę na względy bezpieczeństwa. Do tej placówki uczęszcza około 1500 osób. Co będzie, gdy nagle szkołę trzeba będzie ewakuować? – Przecież ludzie będą się wtedy nawzajem tratować! – obawiają się uczniowie.

Dyrektor Smoliński zapewnia jednak, że wszelkie względy bezpieczeństwa, także te odnośnie ewakuacji są w nowym rozporządzeniu spełnione.  

Uczniowie zwracają także uwagę na tzw. „zakazany korytarz”. Jest on na lewo od wejścia. Przechodząc przez niego, mijamy pomieszczenia kadrowe, sekretariat i biuro dyrektora. Prowadzi on do sal gimnastycznych i niektórych lekcyjnych. Dla uczniów jest on jednak niedostępny.

Zdaniem dyrektora Smolińskiego tak było w tej szkole od zawsze. Tyle tylko, że w tej placówce uczniów przybyło i aż nadto widoczne jest jej przepełnienie, co w oczy rzuca się zwłaszcza podczas pzerw.

Zbigniew Smoliński ze swojego rozporządzenia nie zamierza się wycofać.

Dowcipnie zaś do tego wszystkiego podchodzi część uczniów. Oni na FB założyli już profil i zainicjowali wydarzenie pn. „Wspólne Otwieranie Drzwi Na Kcyńskiej”. Zamieszczają tam komentarze i zabawne memy (publikujemy je poniżej).

Fot. FB „Wspólne Otwieranie Drzwi Na Kcyńskiej”

Czytaj także

Ogrzewasz prądem? Złóż wniosek o dodatek!

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na OPADY marznące DESZCZU!

Redakcja

Agata Bucka została kierownikiem wydziału ochrony środowiska w urzędzie miejskim w Wągrowcu

Redakcja