Okno na Wągrowiec
Gorący temat Piłka ręczna Sport Wiadomości Wydarzenia

Szczypiorniści zaczęli przygotowania przed sezonem. Jakie zmiany nastąpiły w kadrze?

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec rozpoczęli przygotowania do rozgrywek I ligi.

W zespole zaszło kilka personalnych zmian, w porównaniu z poprzednim sezonem. Nielbę opuścił Paweł Gąsiorek, który zagra w Superlidze w barwach Energi MKS Kalisz, a z powodów zdrowotnych karierę zakończył Damian Wojtas. Z klubem pożegnał się też młody bramkarz Marcin Malczewski.

Na razie Nielba nie ogłosiła pozyskania żadnych nowych zawodników. Z wypożyczenia do AZS-u Bydgoszcz wrócił jedynie Patryk Marcinkowski, a z pierwszym zespołem trenuje też trójka juniorów: leworęczny skrzydłowy Andrzej Krzymiński, kołowy Wojciech Babiaczyk oraz grający na prawym rozegraniu Dawid Brant.

Klub zaznacza jednak, że kadra pierwszego zespołu nie jest zamknięta. – Myślimy jeszcze o jednym, dwóch wzmocnieniach. Będziemy już w przyszłym tygodniu testowali zawodnika, któremu przyglądaliśmy się w poprzednim sezonie. Warunkiem zakontraktowania nowych graczy jest to, by byli realnym wzmocnieniem pierwszej siódemki, gdyż nadal będziemy chcieli promować naszych wychowanków – zadeklarował na internetowej stronie Nielby Daniel Kurpiński, dyrektor sportowy sekcji piłki ręcznej.

Zmiany nastąpiły także w sztabie szkoleniowym. Nadal zespół prowadzić będzie Bartosz Świerad, ale grającym drugim trenerem został doświadczony bramkarz Artur Gawlik.

Okres gier kontrolnych Nielba rozpocznie 9 sierpnia meczem z Zieloną Górą. – Planujemy około 8-9 sparingów, w tym dwa turnieje. Rozmawiamy z Kaliszem i Zagłębiem Lubin, które chcą rozegrać dodatkowe sparingi i jeżeli tylko czas pozwoli, to będziemy chcieli sprawdzić się z drużynami z Superligi – zapowiedział dyrektor Kurpiński.

Pierwsza kolejka rozgrywek 2019/20 zaplanowana została w dniach 21-22 września. Na inaugurację Nielbę czeka wyjazd do Olsztyna i konfrontacja z tamtejszą Warmią.

Kadra MKS Nielba Wągrowiec na letnie przygotowania:
Bramkarze: Artur Gawlik, Dariusz Zanto, Maciej Biniewski
Skrzydłowi: Paweł Smoliński, Dariusz Widziński, Mateusz Pacała, Przemysław Wrzesień, Andrzej Krzymiński
Rozgrywający: Bartosz Świerad, Łukasz Hoffmann, Mateusz Matlach, Paweł Gregor, Patryk Skrzypczak, Patryk Marcinkowski, Dawid Brant, Igor Drzazgowski
Obrotowi: Dawid Tepper, Wojciech Babiaczyk

Źródło: nielba.pl

Czytaj także

ZKM PRZYPOMNA: Od poniedziałku zmiana rozkładu jazdy miejskich autobusów

Redakcja

Zdolna uczennica PSM w Wągrowcu i jej sukcesy! [FOTO]

Redakcja

Dziś sesja rady miejskiej Wągrowca. Zapadnie decyzja ws. obligacji

Krzysztof Czapul