Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Wiadomości

SZAJKA ZŁODZIEI ZATRZYMANA. To oni wysadzili bankomat w Kłecku? [FILM]

BNP-misja-sam-800x600

Łącznie zrabowali co najmniej półtora miliona złotych.

Dzisiaj policja poinformowała, że funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przy wsparciu jednostek kontrterrorystycznych z Poznania, Gorzowa, Wrocławia i Szczecina, wkroczyli w czwartek do wytypowanych mieszkań oraz domów na terenie województwa lubuskiego. Podczas akcji zostało zatrzymanych czterech mężczyzn podejrzanych o włamania do bankomatów na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Przypomnijmy, że do jednej z takich kradzieży doszło w nocy 20 listopada ubiegłego roku w Kłecku. Złodzieje wysadzili tam w powietrze bankomat PKO położony tuż obok miejscowego komisariatu policji. Informowaliśmy o tym w artykule W nocy ZŁODZIEJE wysadzili w Kłecku BANKOMAT. Ściga ich POLICJA. Nie wiadomo ile pieniędzy SKRADZIONO.

Co prawda policja nie podaje konkretnych lokalizacji bankomatów, do których mieli się włamać złapani właśnie przestępcy, ale zarówno sposób ich działania, jak i fakt, że w sprawie kłeckiej kradzieży od początku śledztwo prowadziła właśnie Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, mogą sugerować, że ta szajka jest odpowiedzialna również za rabunek w Kłecku.

Na trop tej grupy przestępczej wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. Zdobyli informacje o osobach działających w tej grupie, o metodzie działania oraz o sposobach ukrywania się lub zacierana tropów.

Policjanci zebrali także materiał dowodowy, który przedłożono prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Na podstawie przeprowadzonych analiz oraz konsultacji z prokuratorami zaplanowana została akcja zatrzymania podejrzanych.

Mariusz G, Marek S, Sławomir B. oraz Krzysztof R. są recydywistami. Poznali się w różnych zakładach karnych w Polsce, gdzie odsiadywali wyroki za przestępstwa kryminalne. Po wyjściu z więzienia nawiązali kontakt i zaczęli okradać bankomaty. Włamywali się do nich używając mieszanin gazowych. Łącznie zrabowali 1.5 mln zł w gotówce.

Podczas akcji policjanci przeszukali wiele pomieszczeń i obiektów. Między innymi znaleźli 100 tys. euro w gotówce. Zabezpieczyli także samochód i narzędzia służące do włamań.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili zatrzymanym zarzuty włamań przy wykorzystaniu metody wybuchowej. Sprawcy działali przy tym w warunkach recydywy.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował wszystkich zatrzymanych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: KWP Poznań

kondolencje Osuch

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: WYPADEK CIĘŻARÓWKI I DWÓCH OSOBÓWEK NA TRASIE DO POZNANIA. SĄ RANNI

Remigiusz Priebe

23-latka ŚCIGAŁ wągrowiecki SĄD. Odnalazł go dzielnicowy

Krzysztof Czapul

MŁODY MĘŻCZYZNA PODPALIŁ SIĘ PRZED PIZZERIĄ w Ryczywole. 22-latek WALCZY O ŻYCIE

Remigiusz Priebe