serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Wiadomości Wydarzenia

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI: Wiemy jak będziemy świętować w całym powiecie [OBCHODY]

W tym roku będziemy świętować 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych dni w roku. Bo w 1918 roku, po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność.

WĄGROWIEC

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt w sobotę, 11 listopada zaprasza mieszkańców na godzinę 11:00 na manifestację patriotyczną przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Uroczystości przy pomniku poprzedzi msza święta sprawowana w intencji Ojczyzny w klasztorze ojców paulinów (godz. 9:30). W tym wyjątkowym dniu nie zabraknie także Strzelania Niepodległościowego na strzelnicy w Kobylcu.

– Wieczorem zaś zapraszamy mieszkańców na Koncert Pamięci Poległych w Walce o Niepodległość, który rozpocznie się o godz. 19.00 w wągrowieckim klasztorze. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli wysłuchać wielkie dzieła muzyczne w wykonaniu artystów z Chóru The Hoor z Wągrowca, którzy wystąpią wraz z Chórem Akademickim Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Orkiestrą Symfoników Bydgoskich – zachęcają wągrowieccy urzędnicy.

POWIAT WĄGROWIECKI

Powiat Wągrowiecki po raz kolejny przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. W  sobotę 11 listopada o godz. 12.00 przed Starostwem Powiatowym w Wągrowcu odbędzie się akcja wspólnego śpiewania Hymnu Narodowego.

Do akcji przyłączają się m.in. motocykliści, którzy 11 listopada wezmą udział w 6. Patriotycznym Rajdzie Powiatowym. Do wspólnego śpiewania Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc zaprasza wszystkich Mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego.

 „Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami.

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska i policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

GMINA WĄGROWIEC

– złożenie kwiatów przed obeliskiem w Łeknie przy GOK (10.30)

– msza św. w kościele pw. św. Apostołów w Łeknie (11.00)

– złożenie kwiatów przed obeliskiem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łeknie (12.15)

– koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Jakuba Herforta (12.30)

– występ artystyczny dzieci z ZSP w Łeknie pt. „Gniazdo orła to nasz dom”

– wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym „Moja piękna Polska”

14.15 – niepodległościowa grochówka (GOK w Łeknie)

MIEŚCISKO

9.00 – biegi niepodległościowe. A o godzinie 9.30 start biegów (stadion)

11.40 – odśpiewanie hymnu, złożenie kwiatów przed pomnikiem na placu Powstańców Wlkp.

12.00 msza św.  za Ojczyznę (kościół św. Archanioła w Mieścisku)

DAMASŁAWEK

10.30 – złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową

11.00 – msz św. w kościele za Ojczyznę i Gminę Damasławek

12.00 – odśpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”

12.15 program artystyczny „Cena wolności w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku

WAPNO

W sobotę o godzinie 11.00 odbędzie się msza św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Barbary w Wapnie. O godzinie 12.00 nastąpi zaś złożenie kwiatów pod obeliskiem ku czci bohatrerów poległych i pomordowanych za Ojczyznę, a później będzie miał miejsce występ artystyczny koła czytelniczego.

GOŁAŃCZ

Centralnym punktem sobotnych uroczystości będzie msza święta, która odprawiona zostanie w parafii pw. św. Wawrzyńca o godzinie 11:00. Po zakończeniu mszy, mieszkańcy wraz z przedstawicielami władz lokalnych i szkół złożą kwiaty oraz zapalą znicze pod pomnikiem.

Będzie również akademia przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Panigrodzu. Podczas tego wydarzenia młodzież zaprezentuje program artystyczny, który przybliży historię Polski, jej bohaterów i znaczenia tego święta dla narodu.

SKOKI

W Skokach imprezy niepodległościowe wyjątkowo odbędą się w niedzielę 12 listopada. W sali Biblioteki Publicznej odbędzie się wieczornica. Początek o godzinie 17.00, a wystąpią orkiestra dęta OSP w Skokach oraz artyści sekcji muzycznej działającej przy skockiej bibliotece.

Czytaj także

Policja ZATRZYMAŁA 8 POSZUKIWANYCH osób. Wystarczyła tylko… jedna doba!

Redakcja

To stowarzyszenie ma dawać… DOBRO

Redakcja

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja