Okno na Wągrowiec
Kultura Wiadomości Wydarzenia

Sukces młodych wągrowieckich muzyków! Dziś będzie można ich zobaczyć na scenie!

artdent baner

Dzisiaj, czyli w piątek, 5 sierpnia o godzinie 19.00 w amfiteatrze w Chodzieży odbędzie się Koncert Galowy 52. Warsztatów Jazzowych ChoJazz, odbywających się przy tamtejszym ChDK. To najstarszy w Europie, a mówi się o tym, że być może na świecie nieprzerwanie trwający festiwal muzyki jazzowej. Wystąpią tam uczniowie wągrowieckiej Państwowej Szkoły Muzycznej!

Przez ostatnie 12 dni uczestnicy warsztatów oraz ich nauczyciele – słynni światowej klasy jazzmani i wykładowcy uniwersytetów oraz akademii muzycznych z Polski i ze świata przygotowywali instrumentalny i wokalny repertuar, aby wystąpić na wczorajszym koncercie wszystkich ponad 200 uczestników.

Spośród zaprezentowanych podczas ośmiogodzinnych występów utworów, w nocy jury wybrało najlepszych wokalistów oraz zespoły instrumentalno-wokalne na dzisiejszy Koncert Galowy.

W dzisiejszym koncercie wystąpią wybrani uczestnicy oraz kadra warsztatów. Tego właśnie zaszczytu dostąpił zespół złożony w połowie z uczniów wągrowieckiej Państwowej Szkoły Muzycznej!

Będą to:

Tymon Kowaliński – klasa perkusji Pawła Dobrowolskiego (nauczyciel w PSM – Wojciech Fiebig)

Krzysztof Piotruk – klasa trąbki Hansa Petera Salentina (nauczyciel w PSM – Waldemar Wlekliński)

Nina Piotruk – klasa wokalna Janusza Szroma, przygotowanie instrumentalne Cezary Paciorek (nauczyciel w PSM, klasa akordeonu – Marek Rybarczyk, trening wokalny: Szkoła Yamaha w Wągrowcu, nauczyciel – Hanna Karasińska)

Emilia Lehman – klasa wokalna Janusza Szroma (nauczyciel w PSM), klasa altówki: Henryka Kaczmarek-Piwońska, przygotowanie wokalne: Performance Music Studio.

Udział wokalny w zespole wzięła też mama Niny i Krzysztofa, absolwentka PSM w Wągrowcu, Agnieszka Gałowska.

Pod przewodnictwem znanego kompozytora i światowej klasy trębacza z Niemiec Hansa Petera Salentina, mając do dyspozycji 12 spotkań, zespół skomponował swój oryginalny utwór, który muzycy nazwali “Horizon”.

Do występu na dzisiejszym Koncercie Galowym wybrano jedynie czterech spośród 60 wokalistów oraz siedem spośród niemalże 50 zespołów wokalnoinstrumentalnych. Pozostałą część koncertu uświetnią występy kadry profesorskiej warsztatów. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Młodym muzykom gratulujemy, a wszystkich chętnych zapraszamy na dzisiejszy koncert!

Transmisja koncertu do obejrzenia na stronie fb organizatora:

https://www.facebook.com/chojazzworkshop

Czytaj także

Dla szpitala sprzęt medyczny od firm z Mieściska i Gołańczy [ZDJĘCIA]

Redakcja

WAŻNE: W Wągrowcu zaginęła kotka „Mela” [ZDJĘCIA]

Redakcja

Ogólnopolskie Zawody w Sportach Wodnych na jeziorze Durowskim i w Margoninie

Redakcja