Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

STAROSTA APELUJE O SPOKÓJ. Szkoły ponadpodstawowe będą prowadzić zajęcia. Zawieszone są zorganizowane wyjazdy i odwiedziny w DPS

Dzisiaj specjalne posiedzenie w sprawie koronawirusa miała powiatowa komisja bezpieczeństwa i porządku wraz z szefami powiatowych jednostek.

– We wszystkich szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat wągrowiecki będą odbywać się zajęcia lekcyjne w normalnym trybie. Sytuacja jest na bieżąco analizowana. Podobnie jest w pozostałych gminach, poza Gminą Miejską Wągrowiec – informują powiatowi urzędnicy.

Dzisiaj, we wtorek 10 marca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, zwołane przez Starostę Wągrowieckiego Tomasza Kranca w trybie pilnym, związane z zagrożeniem koronawirusem.

Posiedzenie w całości poświęcono temu zagadnieniu. Sytuacja związana z koronawirusem, jak podkreślił starosta, rozwija się bardzo dynamicznie i zmienia z godziny na godzinę. Powiatowy Inspektor Sanitarny Paweł Gilewski omówił procedury oraz podstawowe zagadnienia w zakresie epidemiologii i profilaktyki koronawirusa. Omówiono również przygotowanie szpitala, służb medycznych i pozostałych służb w powiecie do walki z koronawirusem. Dyrektor ZOZ w Wągrowcu podjął decyzję o całkowitym zakazie odwiedzin na wszystkich oddziałach szpitala.

APEL STAROSTY:

„Zwracam się z apelem do Mieszkańców powiatu wągrowieckiego o zachowanie spokoju i jednoczesne eliminowanie sytuacji narażających na potencjalne zarażenie koronawirusem. Chodzi przede wszystkim o zminimalizowanie przebywania w większych skupiskach ludzi, jeśli nie jest to konieczne, przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Najprostsze czynności są na chwilę obecną najbardziej skuteczne w profilaktyce. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej już wczoraj zdecydowałem o odwołaniu Powiatowych Targów Edukacyjnych, które miały odbyć się 26 marca”.

W naradzie uczestniczyli wszyscy burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu wągrowieckiego, którzy wraz ze starostą ustalili, że ewentualne czasowe zamknięcie szkół musi być procesem skoordynowanym i zintegrowanym. Decyzje w tym zakresie mają być podejmowane po wcześniejszych wspólnych uzgodnieniach, w celu spójnego zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół na terenie powiatu wągrowieckiego.

Następnie odbyła się narada z dyrektorami i kierownikami powiatowych jednostek organizacyjnych. Powtórnie omówiono zasady postępowania w związku z zagrożeniem koronawirusem. Zdecydowano m. in. o zawieszeniu wyjazdów i wycieczek szkolnych, konkursów. Podjęto również decyzję o ograniczeniu odwiedzin w Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze.

Czytaj także

TARCZA ANTYKRYZYSOWA: Już 15 milionów złotych trafiło do wągrowieckich przedsiębiorców

Remigiusz Priebe

KORONAWIRUS W POWIECIE WĄGROWIECKIM: TYLKO 2 MIESZKAŃCÓW GMINY SKOKI JEST JESZCZE ZAKAŻONYCH

Krzysztof Czapul

1 OSOBA Z NASZEGO POWIATU Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM TRAFIŁA DO SZPITALA! 1 OSOBA WYZDROWIAŁA

Krzysztof Czapul