Okno na Wągrowiec
Inne dyscypliny Sport Wiadomości Zwierzęta

Sportowcy z Mieściska ze złotym i srebrnym medalem! [ZDJĘCIA]

W miniony weekend 29-30 października 2022 roku odbyły się kolejne zawody Pucharu Polski w wyścigach psich zaprzęgów, na których nie zabrakło zawodników w z Mieściska, czyli Krystiana i Natalii Rakocy.

Tym razem rywalizacja miała miejsce w miejscowości Kucoby w województwie opolskim. Krystian wraz ze swoimi psiakami zdobyli złoty medal i utrzymują prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Polski w sezonie 2022/23 w klasie DR4 NB (zaprzęg złożony z czterech psów). Jego zaprzęg poprowadziła niezawodna liderka Raya oraz po raz pierwszy na tej pozycji jej syn Kenai. Natomiast w drugiej parze pobiegli Floki i Negro. Natalia natomiast wystartowała w klasie canicross (biegacz + pies) wraz z Mojito i zdobyli srebrny medal!

– Ostatni raz w tym miejscu zawody psich zaprzęgów odbyły się blisko 20 lat temu, więc dla nas było to zupełnie nowe miejsce i nowa trasa. Na zawodach wystartowało bardzo dużo zawodników. Rywalizacja była na najwyższym poziome i najmniejsze błędy decydowały o wynikach. Tradycyjnie wystartowałem w klasie DR4 NB, ale tym razem znów z trochę zmienionym składem. Na szczęście ekipie serwisowej udało się naprawić mój wózek trzykołowy, który uległ uszkodzeniu na poprzednich zawodach. Jesteśmy dumni ze wszystkich naszych psiaków! – mówi Krystian Rakocy.

– Zawody odbyły się w wyjątkowo ciepły weekend jak na koniec października. W pierwszym dniu zawodów dystans wynosił 4,3 km, jednak w niedzielę trasa została skrócona do około 2 km. W tym sporcie najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo naszych czworonożnych przyjaciół. Wszystkie nasze psiaki spisały się znakomicie! – tak swój występ na tych zawodach wspomina Natalia Rakocy, dodając, że przed nimi kolejne zawody już w najbliższy weekend, czyli  5-6 listopada w miejscowości Koźle w gminie Szamotuły, których organizatorem jest ich klub KS Wolf Team.

– Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy trzymają za nas kciuki oraz naszym sponsorom – Gabinet Weterynaryjny Ewet, Salon Samochodów Używanych „Atest”, Dr Clauder’s Polska, Serpol-Cosmetics, Dworek Róża Poraja, JP Budowa Energia – zgodnie przyznają Natalia i Krystian.

Źródło: RakocyTeam

Czytaj także

PSIE ZAPRZĘGI: Krystian z medalem na na Mistrzostwach Świata! [FOTO]

Redakcja

PSIE ZAPRZĘGI: Nasi z Pucharu Polski wrócili z MEDALAMI! [FOTO]

Redakcja

Krystian Rakocy został MISTRZEM ŚWIATA! [FILM/FOTO]

Redakcja